Понедельник, 23.12.2024, 08:25
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Разделы новостей
Новости ИС в Украине [1189]
Новости ИС в мире [1517]
Конференции, выставки, семинары [420]
Интересные новости [57]
Новости ИС в Днепропетровске [67]

Поиск по сайту

Друзья сайта

Полезные ссылки

Главная » 2008 » Май » 12 » Піратству — бій у державних масштабах
Піратству — бій у державних масштабах
12:26
Держава, бізнес і громадськість об'єднують зусилля в боротьбі з інтелектуальним піратством. Зниження рівня програмного контрафакта тільки на 10% принесе нашій країні $1 млрд. у найближчі кілька років.

Високий рівень піратського програмного забезпечення не тільки шкодить іміджу України, але й серйозно гальмує наш економічний розвиток. "Це витік наших кваліфікованих кадрів за кордон, шкоду ІТ-індустрії, що є стратегічною галуззю розвитку будь-якої держави, це втрачені можливості росту національної економіки. У розвинених країнах, наприклад, до 12% ВВП становить інтелектуальна власність", — говорить Данііл Ключников, менеджер по легалізації ПО компанії "Майкрософт Україна".

За результатами дослідження аналітичної компанії IDC, лише при 10%-му зниженні рівня комп'ютерного піратства в нашій країні фінансові вливання у національну економіку складуть до $1 млрд. "А це близько 1/3 бюджету Києва або весь сукупний бюджет Західної України, більше 2,6 тис. нових високооплачуваних місць і біля $70 млн. надходжень у держбюджет", — упевнений пан Ключников.

Рівень піратства в Україні становить 84% і не знижується. "Це пов'язано, в першу чергу, з тим, що ринок зростає і, незважаючи на зниження якихось абсолютних показників, у процентному співвідношенні рівень піратства залишається величезним", — вважає Владислав Шаповал, юридичний представник асоціації Business Software Alliance (BSA) в Україні. Початок 2008 р. охарактеризувалося високою активністю правоохоронних органів у сфері захисту інтелектуальної власності. За січень-березень співробітники міліції здійснили більше 85 перевірок підприємств на предмет дотримання авторських прав на програмне забезпечення, у результаті яких порушено 75 кримінальних справ і в суди направлено 10 протоколів про адміністративні правопорушення.

Розділювальною рисою між кримінальною і адміністративною відповідальністю є сума 5,2 тис. грн. Вона прив'язана до мінімальної зарплати. Якщо збиток, заподіяний компанії-правовласникові, перевищує цей поріг, кримінальна справа неминуча. В залежності від розміру збитку, порушник може як відскіпатися штрафом, так і одержати від двох до п'яти років тюремного ув'язнення. "Головна проблема в тім, що більша частина населення (58% респондентів дослідження IDC) не знає, що існує яка-небудь відповідальність за використання контрафактного програмного продукту, і що це є протиправним дією", — говорить Данііл Ключников.

Але навіть держустанови користуються піратськими комп'ютерними програмами, які в середньому дешевше ліцензійні більш, ніж в 20 разів. За словами заступника голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Валентина Чеботарьова, у нашій країні спостерігається соціальний нігілізм по відношенню до використання прав інтелектуальної власності. Але з держорганами розберуться протягом найближчого року. "Зараз почалися виділятися серйозні суми на забезпечення всіх органів державної влади ліцензійним програмним забезпеченням. Дії нашого департаменту спрямовані на те, щоб уже в наступному році всі держустанови працювали на 100%-му легальному продукті", — заявив пан Чеботарьов.

За словами Антоніни Пахаренко-Андерсон, керівника Громадської ради при Державному департаменті інтелектуальної власності, щорічні втрати від програмного піратства в глобальних масштабах становлять понад $500 млрд. " Захист прав інтелектуальної власності є однієї з головних складових інвестиційного клімату в країні, — упевнена вона. — Вперше світова громадськість звернула увагу на вітчизняне піратство в 1998 р. Тоді Україна була внесена в "чорний список", до нас були застосовані конкретні санкції у вигляді $75 млн. штрафу й обмежень експорту сталі".

У 2001 р. в Кримінальний і Адміністративний кодекси були внесені відповідні пункти про захист прав інтелектуальної власності і Україна вийшла із цього списку. Але, відповідно до рейтингу компанії BSA, за рівнем піратства нас випереджають усього вісім країн: Вірменія, Молдова, Азербайджан, Зімбабве, В'єтнам, Венесуела, Пакистан та Індонезія. Наша країна ділить почесне дев'яте місце з Камеруном і Алжиром. Фахівці радять врахувати досвід держав, у яких боротьба з інтелектуальним піратством проводиться інтегровано, за участю влади, бізнесу й громадськості. Приміром, за 8 років (з 1996-го по 2003 р.) Ізраїль, Туреччина, Словенія, Філіппіни, Єгипет, Ірландія й Саудівська Аравія домоглися зниження рівня контрафакта більш ніж на 20%, повідомляє "proIT".

Источник: http://www.intelvlas.com.ua
Категория: Новости ИС в Украине | Просмотров: 980 | Теги: BSA |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Календарь новостей
«  Май 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Облако тегов

Рассылка новостей
Рассылки@Mail.ru
Новости интеллектуальной собственности в Украине

Случайные новости
Поповнення у ФГК
Контрафактный Чебурашка
В 2007 году ВОИС получила рекордное число заявок на регистрацию товарных знаков.
Постоянно действующая выставка инновационных проектов "Выставка инноваций "Республика идей"
Всеукраїнський збір та відпочинок юних науковців, техніків, винахідників та раціоналізаторів
РЕАЛИЗАЦИЯ ПРОГРАММ ДЛЯ ЭВМ В ТОВАРНОЙ УПАКОВКЕ ПОДЛЕЖИТ НАЛОГООБЛОЖЕНИЮ НДС
Роспатент разъясняет смысл IV части Гражданского кодекса в отношении ПО

Статистика
PR-CY.ru Web Optimizator
Сегодня на сайте были:

Онлайн всего: 32
Гостей: 32
Пользователей: 0

Copyright dp-patent © 2024Сайт управляется системой uCoz
Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com