Комітет міжнародних експертів, що засідав у Всесвітній організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у Женеві 16-20 березня 2009 р. домовився спростити структуру міжнародної системи класифікації патентів.
Реформа цієї системи, відомої під назвою система Міжнародної патентної класифікації (МПК), забезпечує достовірніші результати пошуку і сприятиме її ширшому використанню відомствами промислової власності. Генеральний директор ВОІВ пан Френсіс Гаррі вітав рекомендації Комітету як значне вдосконалення МПК і відзначив: "МПК є унікальним міжнародним інструментом пошуку патентної інформації. Цей крок у напрямі спрощення класифікації полегшить ширший доступ до технологічних знань, що зберігаються в базах даних про патенти, що є однією з основних цілей ВОІВ".
Система МПК підрозділяє всі області техніки на ієрархічні розділи, класи, підкласи і групи. Вона є незамінним інструментом для відомств промислової власності при проведенні пошуків у цілях встановлення новизни винаходу або визначення рівня техніки в конкретної області техніки. МПК також використовується промисловістю для проведення пошуку за патента ми конкурентів, а також пошуку технічної інформації в цілях полегшення досліджень і розвитку.
Сучасна структура МПК, чинна з 2006 р., складається з базового рівня і детальнішого поглибленого рівня, з різними датами публікації.
Остання серія реформ привела до ряду фундаментальних змін: Структура МПК, починаючи з січня 2011 р., буде спрощена шляхом відміни розмежування між базовим і поглибленим рівнями. Відомства, які в даний час використовують базовий рівень, зможуть використовувати основні групи в цій об'єднаній структурі. Оновлена версія МПК публікуватиметься щороку 1 січня, при цьому, в разі значного ряду змін, передбачається можливість другої публікації.
Розвиток МПК буде прискорений з метою побудови комплексної об'єднаної Міжнародної патентної класифікації шляхом послідовної інтеграції місцевих систем класифікації, зокрема, таких, як класифікація Сполучених Штатів Америки, Європейська класифікація (ЕСLА) і Fi/f Term класифікація Японського патентного відомства відповідно до нових робочих процедур.
Нові робочі процедури розширять використання електронного форуму, за допомогою якого експерти проводять технічні консультації в цілях досягнення більшої ефективності і якості роботи з перегляду.
Нинішня структура і процедури роботи щодо перегляду МПК надалі плануються у 2010 р., після оцінки роботи за рік.