Копіювання музики з компакт-дисків на комп'ютери та MP3-плеєри в особистих цілях найближчим часом може бути легалізоване у Великобританії. Деякі учасники ринку побоюються, що така ініціатива спровокує безконтрольний обмін файлами між користувачами. Файлообмінні мережі являють серйозну загрозу для правовласників, що так і не знайшли діючих способів боротьби з ними.
Британське Міністерство по інноваціях, університетах і кваліфікованих кадрах виступило з ініціативою легалізувати копіювання музики з компакт-дисків на персональні комп'ютери та MP3-плеєри для власних цілей. За словами лорда Тризмана, що відповідає в уряді за інтелектуальну власність, вивчення питання триватиме до 7 березня, повідомляє Marketing Media Review.
Зміни в законі дозволяють копіювати музику тільки для власного прослуховування. Заборона на обмін файлами та тиражування як і раніше залишиться.
Генеральний директор і голова ради директорів Асоціації незалежних звукозаписних компаній (AIM) Елісон Уенем впевнена, що подібна ініціатива може створити небезпечний прецедент. AIM вважає, що легалізація може запустити процес неконтрольованого приватного копіювання і обміну файлами між користувачами.
Генеральний директор організації "Британська звукозаписна індустрія" Джефф Тейлор, навпаки, виступає на підтримку зміни, вважаючи, що проект нарешті внесе ясність для споживачів.
Зміни в законі про авторське право відбулися і у Німеччині. У цій країні скачування кінофільмів, програмного забезпечення та музики з Інтернету оголошено карним злочином, повідомляє ІТАР-ТАРС. При цьому дозволено виготовляти копії для особистого використання в кількості не більше семи штук.