15 лютого 2008 року у Держдепартаменті інтелектуальної власності відбулася робоча зустріч першого заступника голови Держдепартаменту Володимира Жарова з координатором Міністерства юстиції Сполучених Штатів Америки з питань правозастосування в галузі інтелектуальної власності для країн Східної Європи та федеральним прокурором північної Каліфорнії паном Метом Ламберті.
Метою зустрічі стали обговорення поточної ситуації із захистом прав інтелектуальної власності в Україні та подальша тісна співпраця у вирішенні проблемних питань, а також майбутній обмін досвідом між фахівцями з України з фахівцями США та Європи.
Пан Мет Ламберті зазначив, що працюючи з великими компаніями світу головним для них залишається захист їх інтелектуальної власності.
"На сьогодні велика кількість злочинів пов’язана з порушенням прав на об’єкти інтелектуальної власності. Однак, масштабного характеру набуває кіберзлочинство, транскордонний злочин всесвітньої мережі Інтернет, який стосується як США з Європою, так і України", - наголосив Мет Ламберті. Він також зауважив, що Міністерство працює з 20-ма країнами Європи, включаючи і Україну і його безпосередня функція - відвідування цих країн для налагодження зв’язків і подальшої тісної співпраці. Мет Ламберті підкреслив, що Україною досягнуто значних успіхів у законодавчій базі і свідченням цьому є вступ до СОТ, зокрема, це діючий Закон про оптичні диски: "вагомий досвід і гарний приклад для інших країн".
Міністерством юстиції Сполучених Штатів Америки з питань правозастосування в галузі інтелектуальної власності для країн Східної Європи планується проводити регіональні конференції, де фахівці з різних країн будуть ділитися своїм досвідом один з одним.
Про активну співпрацю та бажання обмінюватись досвідом зазначив перший заступник голови Держдепартаменту Володимир Жаров. Він, зокрема, зазначив, що Держдепартамент плідно співпрацює з Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні. Постійно працює українсько-американська Група співпраці з питань забезпечення виконання законодавства у сфері інтелектуальної власності, проводяться спільні міжнародні семінари та конференції. За його словами, актуальним на сьогодні для України є питання охорони прав на комерційну таємницю і досвід США буде корисним, а також у питанні практичного захисту ІВ в мережі Інтернет.