Главная » 2008»Апрель»18 » В Україні відкрита "гаряча лінія" по боротьбі з "піратами"
В Україні відкрита "гаряча лінія" по боротьбі з "піратами"
11:06
Альянс виробників програмного забезпечення (BSA) повідомляє про відкриття в Україні «гарячої» телефонної лінії 800-308-1111 з метою інформування кінцевих користувачів про ризики використання неліцензійних програмних продуктів, консультування з питань дотримання авторських прав і надання порад щодо управління ПО на підприємствах, в установах і організаціях.
Подзвонивши за цим номером, будь-яка особа, разом з одержанням корисної інформації, може повідомити оператора про відомі йому факти використання в діяльності компаній нелегальних копій комп’ютерних програм. BSA високо оцінює внесок кожного в боротьбу з піратством і завіряє про неухильне збереження конфіденційності джерела одержання таких даних. Всі дзвінки зі стаціонарних телефонів у границях України — безкоштовні.
Георг Хернлебен, директор BSA у країнах Центральної й Східної Європи відзначає: «Відкриття телефону «гарячої лінії» в Україні — це черговий крок у виконанні нашої глобальної місії — активної протидії комп’ютерному піратству. «Гарячі лінії» довели свою ефективність у багатьох країнах світу як інструмент допомоги підприємцям, які хочуть використовувати лише легальне ПО, а також засіб одержання повідомлень про порушників законодавства в сфері інтелектуальної власності».
Повністю підтримує таку ініціативу і Владислав Шаповал, юридичний представник BSA в Україні: «Глибоко переконаний, що «гаряча лінія» — це корисне джерело підвищення поінформованості й одержання необхідної інформації, у першу чергу, для представників бізнесу, які найбільше зазнають юридичних ризиків. Зокрема, лише протягом минулого року правоохоронними органами порушено більше 300 кримінальних справ за статтею 176 (порушення авторських і суміжних прав) Кримінального кодексу України, за якою передбачене покарання у вигляді позбавлення волі строком до 6 років».
З метою попередження таких наслідків і у зв’язку із проведенням трьох антипіратських кампаній у Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях ( лютий-травень 2008 року), пан Шаповал підготував і розіслав керівникам підприємств зазначених регіонів близько 2000 роз’яснювальних листів з рекомендацією проведення внутрішнього аудиту наявного ПО. Одержавши такий лист, представники підприємств зможуть звернутися до оператора «гарячої лінії» за допомогою в роз’ясненні порядку проведення аудита й, якщо буде потреба, проведення подальших заходів щодо легалізації