Главная » 2008»Апрель»18 » Підсумки Всеукраїнського конкурсу "Винахід–2007" та Всеукраїнського конкурсу на нагороду ВОІВ для підприємств з інноваційною діяльністю
Підсумки Всеукраїнського конкурсу "Винахід–2007" та Всеукраїнського конкурсу на нагороду ВОІВ для підприємств з інноваційною діяльністю
12:11
19 березня 2008 р. відбулося засідання Конкурсної комісії всеукраїнських конкурсів винахідницької діяльності, на якому підбито підсумки роботи та названо переможці конкурсів.
Конкурси "Винахід–2007" і на нагороду ВОІВ проводилися з 1 серпня 2007 р. в усіх регіонах України за наказом голови Державного департаменту інтелектуальної власності № 77 від 2 липня 2007 р. Функції Оргкомітету було покладено на Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг (УкрЦІПІП).
Оргкомітет провів інформаційно-рекламну компанію конкурсу, зокрема інформацію про конкурс поширено безпосередньо на підприємства, в організації, наукові установи та вищі учбові заклади — загалом майже до 1500 адресатів. Фахівці УкрЦІПІП надали численні консультації щодо умов участі та підготовки конкурсних документів. Оргкомітет приймав та реєстрував матеріали, що подавались на конкурс; забезпечив перевірку відповідності матеріалів умовам конкурсу; здійснив попередню оцінку матеріалів за встановленими критеріями; підготував три засідання: два — Експертної групи, одне — Конкурсної комісії; систематизував та узагальнив висновки Експертної групи і підготував проекти підсумкових документів для Конкурсної комісії.
Загалом на конкурс "Винахід–2007" подано 201 роботу. За галузевим розподілом найбільше робіт надійшло з медицини і фармакології (40), агропромислового комплексу (26), машинобудування та приладобудування (24), а також озброєння і військової техніки (21), а за регіонами — з м.Києва (56), Харківської (46) та Одеської (14) областей.
Всі конкурсні роботи пройшли кілька рівнів відбору. На першому етапі їх попередньо оцінювали за критеріями, визначеними у Положенні про конкурс. Керуючись цією оцінкою, Оргкомітет відібрав роботи, які перейшли до другого туру. Попередня оцінка показала, що рівень конкурсних робіт у цьому році був таким високим, що до другого туру потрапило майже 90% всіх поданих робіт.
Роботи другого туру розглядала Експертна група. Проводячи повторну оцінку, експерти брали до уваги якісні показники — актуальність, глибину і оригінальність технічного рішення, нестандартний підхід до вирішення технічної задачі та ін. За результатами другого туру Експертна група визначила претендентів на перемогу в окремих номінаціях і подала свої пропозиції на розгляд Конкурсної комісії.
Виносячи рішення Конкурсна комісія керувалася такими принципами: кількість балів, набрана за результатами первинної та повторної оцінок, зважується в сукупності з іншими аспектами роботи; враховується якість патентного захисту (перевагу віддавали 20-річним патентам на винаходи перед деклараційними і винаходам — перед корисними моделями); береться до уваги думка експерта, що проводив оцінку; аналізуються актуальність роботи та її належність до пріоритетних напрямів розвитку країни, переконливість економічних розрахунків та реальний попит розробки у народному господарстві.
На перше місце в абсолютній номінації запропоновано винахід, який за всіма цими критеріями є безперечним лідером. Особливо відзначається актуальність теми енергозбереження і підвищення ефективності використання енергоресурсів, в рамках якої здійснено винахід. Також є важливим, що ця розробка вже зацікавила ряд обленерго, які готові до її впровадження і подальшого використання.
Розглядаючи регіональні та галузеві номінації, Конкурсна комісія констатувала, що ряд областей знизили винахідницьку активність, в результаті чого не матимуть переможців. Серед галузевих номінацій Конкурсна комісія не знайшла достойних претендентів на перемогу у галузі транспорту.
У номінації "Кращий винахід серед молоді" рішення Конкурсної комісії базувалося на рейтингу балів та думці експерта, який проводив оцінку. Крім того, Конкурсна комісія брала до уваги загальний склад авторських колективів робіт-претендентів і надала перевагу тим роботам, де визначальний внесок зроблено саме молодим автором. Загалом Конкурсна комісія вирішила нагородити Дипломами Департаменту інтелектуальної власності переможців конкурсу у 34 номінаціях.
Крім того, Конкурсна комісія винесла рішення щодо переможця Всеукраїнського конкурсу Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) для підприємств з інноваційною діяльністю. Ним стало приватне підприємство "Ламідан" (м. Одеса).
Завершення конкурсів приурочене, як і в минулі роки, до святкування Міжнародного дня інтелектуальної власності, в рамках якого відзначатиметься, зокрема, 90-річчя системи інтелектуальної власності Української держави. Урочисте засідання відбудеться 24 квітня 2008 р. у приміщенні Київського міського будинку вчителя о 12.00. З великим задоволенням поздоровляємо патентовласників та колективи авторів з перемогою у конкурсах та бажаємо подальших успіхів у створенні та використанні інновацій!
Перелік переможців конкурсу "Винахід–2007" за номінаціями можна знайти ТУТ, резюме патентів переможців конкурсу знаходяться ТУТ.