Главная » 2008»Апрель»18 » Участь України в ОЧЕС сприятиме залученню інвестицій в її економіку
Участь України в ОЧЕС сприятиме залученню інвестицій в її економіку
12:43
"Україна в рамках співробітництва в Організації Чорноморського економічного співробітництва (далі — ОЧЕС) зацікавлена в участі в проектах, що стосуються розвитку загального ринку енергоносіїв, транспортної інфраструктури, розвитку рекреації і туризму, впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій", — заявив заступник Голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі — Держінвестицій) Сергій Москвін, виступаючи на бізнес-форумі ЧЕС "Інновації, конкурентоспроможність, інвестиції", що відкрився напередодні в Києві.
На думку Сергія Москвіна, у рамках ОЧЕС Україна може з успіхом здійснювати спільні наукові дослідження і проектно-конструкторські роботи, реалізовувати проекти технічного переозброєння і програми розвитку в Чорноморському регіоні.
Як повідомив доповідач, Держінвестицій працює над підготовкою Плану впровадження інновацій та інвестиційного плану в рамках Програми розвитку Автономної республіки Крим до 2017 року (далі — Програма). Особливе місце в ній приділяється впровадженню інноваційних енергозберігаючих технологій. Серед найбільш цікавих проектів у цій сфері — проект "Підвищення дебіту нафтових шпар шляхом реанімації старих (обводнених) родовищ (Східний Крим)", що припускає реанімацію близько 2500 свердловин старих родовищ і не вимагає великих капітальних витрат. Упровадження проекту дасть можливість забезпечити видобуток нафти дуже високої якості в обсязі 1 млн. тонн на рік.
Партнерів України по ОЧЕС, вважає Сергій Москвін, може зацікавити проект з упровадження енергозберігаючих технологій і виробництва устаткування вітроенергетики й енергії сонця на базі ОАО "Пневматика" (м. Сімферополь), розроблений разом із Кримською академією наук. Інноваційний проект вартістю в 1 млн. дол. США може бути реалізований за чотири роки і передбачає виробництво сонячних батарей і вітрових установок для споживачів в Україні. Вартість проекту — 1 млн. дол. США Термін реалізації — 4 роки.
Як повідомив доповідач, Програмою також передбачається реалізація проекту з будівництва й експлуатації сміттєпереробного заводу в селищі Гаспра (Велика Ялта). Запуск установки з переробки відходів в енергію потужністю 500 тонн дозволить стабілізувати екологічну ситуацію і закрити існуючу в Гаспрі смітник відходів. Вартість проекту — 200 млн. дол. США. Термін реалізації — 6 років.
Залучити інвесторів із країн — членів ОЧЕС може також проект по витягу повареної солі і хлористого кальцію зі стічних вод содового виробництва з використанням нової енергозберігаючої технології, що включає використання випарників кристалізаторів, що працюють від сонячної і вітрової енергії. Використання цієї технології дозволить скоротити до мінімуму витрати на традиційні енергоносії і дасть можливість наполовину знизити собівартість отриманих мінеральних солей та зробити продукцію конкурентоспроможною на ринках України, Російської Федерації та Європейського Союзу. Вартість проекту — 5,9 млн. дол. США. Термін реалізації — 6 років.
Стратегічним пріоритетом для нашої країни є використання її транзитного потенціалу. У зв'язку з цим, зазначив заступник Голови Держінвестицій, Україна зацікавлена в маршруті транспортування каспійської нафти з порту Супса в український порт "Південний" з подальшим використанням трубопровідної системи "Дружба".
Розвиток транспортної інфраструктури Чорноморського регіону, за словами Сергія Москвіна, передбачає будівництво транспортного переходу Керч — Кубань, реконструкцію міжнародного аеропорту "Сімферополь", реконструкцію і будівництво автомобільних доріг Бахчисарай — Ялта, Кировське — Судак, Алушта — Судак — Феодосія — Новий Світ.
Рекреаційно-туристичні проекти у Чорноморському регіоні стосуються будівництва курортного комплексу в затоці Капсель у районі Судака, освоєння зони відпочинку коси Беляус на пересипці між озером Донузлав і узбережжям Чорного моря, будівництва санаторно-курортних установ на базі використання лікувальних грязей озера Ойбурского в районі Євпаторії.
"Словом, економічні передумови співробітництва в рамках ОЧЕС в Україні існують. Для їхньої реалізації потрібні спільні зусилля влади і бізнесу", — зазначив Сергій Москвін на завершення свого виступу.