Главная » 2009»Апрель»28 » Аграрна наука сприяє прискоренню формування інноваційної моделі розвитку України
Аграрна наука сприяє прискоренню формування інноваційної моделі розвитку України
13:51
Директор Організаційно-аналітичного департаменту Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі – Держінвестицій) Юрій Лупенко взяв участь у Загальних зборах Української академії аграрних наук України (далі – УААН), які відбулися 15 квітня 2009 року у Києві.
На зборах з доповіддю виступив президент Академії академік УААН Михайло Зубець. Серед основних результатів діяльності УААН в 2008 році він назвав: створення та передачу на державне сортовипробування 170 нових сортів і гібридів сільськогосподарських культур; розробка низки ресурсоощадних технологій вирощування зернових, кормових та овочевих культур; 17 нових технологій і технологічних інструкцій, 4 види технологічного обладнання, розроблених для харчової і переробної промисловості; випробування 709 завершених наукових розробок та впровадження 957 завершених наукових розробок в 1072 агроформування.
Також, зазначив президент УААН Михайло Зубець, за результатами патентних досліджень оформлено і направлено в Укрпатент 299 нових заявок на винаходи, з яких у 107 заявках об’єктом є продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму) і в 192 – процес (спосіб). За заявками минулих років наукові установи Академії отримали 284 патенти на винаходи, у 93 з яких об’єктом є продукт і у 191 – процес (спосіб). У звітному році науковими установами Академії передано на сортовипробування до Державної служби з охорони прав на сорти рослин 419 нових рослин. Із цієї кількості майнове право інтелектуальної власності на 199 сортів рослин засвідчено патентом і 220 – свідоцтвом про державну реєстрацію на поширення сорту рослин. За заявками минулих років наукові установи Академії отримали 384 охоронних документи на нові сорти рослин (188 патентів на сорти рослин і 196 свідоцтв на їх поширення), які забезпечують використання майнового права власності за ліцензійними угодами. Сформовано і опубліковано перелік інноваційних бізнес-пропозицій, що рекомендуються науковими установами УААН для використання в агропромисловому виробництві.
Серед визначених Загальними зборами завдань є: вжиття заходів щодо докорінного покращення діяльності у сфері інтелектуальної власності і маркетингу інновацій на аграрному ринку; проведення експертної оцінки завершених наукових розробок з метою встановлення комерційно привабливих новацій, опрацювання технологічних схем трансферу таких новацій з використанням сучасних методів інноваційного провайдингу; ініціювання розроблення і реалізації інвестиційно-інноваційних програм та проектів у галузі сільськогосподарського виробництва з використанням власних інноваційних продуктів; забезпечення організаційно-інформаційного поля для активнішої участі наукових співробітників науково-дослідних установ Академії у виконанні міжнародних, державних регіональних інноваційно-інвестиційних проектів та грантів в аграрній галузі; прискорення переходу аграрної науки на інноваційну модель розвитку та приведення у відповідність з міжнародними нормами вітчизняних нормативно-правових актів у сфері інтелектуальної власності і трансферу технологій, а також завершення капіталізації об’єктів інтелектуальної власності і введення їх в господарський обіг як нематеріальні активи.
У заході також взяли участь Міністр аграрної політики України Юрій Мельник, Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Присяжнюк, представники міністерств і відомств, зарубіжних наукових установ та ін.