Суббота, 11.01.2025, 07:33
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Разделы новостей
Новости ИС в Украине [1189]
Новости ИС в мире [1517]
Конференции, выставки, семинары [420]
Интересные новости [57]
Новости ИС в Днепропетровске [67]

Поиск по сайту

Друзья сайта

Полезные ссылки

Главная » 2010 » Июнь » 7 » Взаємовідносини авторів, видавництв і бібліотек у цифровому світі
Взаємовідносини авторів, видавництв і бібліотек у цифровому світі
21:17
Можливо, для когось це буде сюрпризом, але Інтернет сьогодні є не тільки розвагою, але, перш за все, засобом комунікації і джерелом інформації. Саме там, де завершується його «розважальна» сторона і починається серйозна (інформаційна, освітня і навіть творча), саме там і починається його головна проблема - проблема потенційного піратства та безконтрольного використання творів в Інтернеті.

Сьогодні ця проблема розвивається не лише у технічній площині, а й у площині емоційній. Так, автори свідомо бояться фінансових втрат і обережні, видавці - теж надмірно перестраховуються, в результаті напруженість тільки посилюється, а продуктивних дій у вирішенні ситуації - ніяких.

Не помічати проблему не можна, адже Інтернет міцно увійшов у наше життя, і життєдіяльность багатьох сьогодні міцно з ним пов'язана. Яскравим прикладом тому є книжковий Інтернет-простір, представлений тими ж оцифрованими творами. Це і стало каменем спотикання сьогодні відразу декількох сторін трикутника, які так чи інакше страждають від того, хто підтримує недотримання авторських прав у цифровому просторі: авторів-правовласників, видавців і бібліотек. Всі учасники цієї дії не знайшли нічого кращого, окрім як звинувачувати один одного в корисливих цілях, а між тим набагато більш логічним було б сісти за стіл переговорів: обговорити проблеми, що накопичилися і прийти до спільних - всіх влаштовує - рішенням.

Звичайно, у зв'язку з тим, що цифровий сектор ринку в нашій країні тільки зароджується - багато видів використання інформації (і, зокрема, авторських творів) у цифровому середовищі ще не апробовані, а тому поки викликають більше питань, ніж дають відповідей. Більш того, в питанні свободи використання інформації бібліотеки та видавці дотримуються прямо протилежних точок зору: перші хочуть повної свободи розповсюдження інформації, другі ж готові прийняти тільки повністю контрольоване її поширення з певним набором обмежень і допусків.

Зрозуміти можна і тих, і інших, але поки розмова йде на різних мовах - знайти компроміс і об'єднати сили на загальному майданчику інтересів буде досить складно. Справа в тому, що видавці переслідують в цьому питанні виключно комерційну вигоду, а бібліотеки, як їм і належить, слідують інтересам своїх читачів, які бажають отримувати доступ до творів безкоштовно. Автори ж не сильно ратують за те, щоб хтось безкоштовно «споживав» їх твір з комерційною метою, забуваючи про авторські відрахування. Дуже важливо об'єднати всі сторони на єдиному майданчику, досягти взаєморозуміння і виробити колективні рішення.

Час, нарешті, зрозуміти, що присутність творів у відкритому доступі в Інтернеті і їх безконтрольне використання позбавляє сенсу самого існування таких інститутів як видавництв і бібліотек. Необхідно створити спільний майданчик, який об'єднав би усіх учасників цього процесу з урахуванням потреб кожного: з точки зору зручності для читачів, авторів і видавців, створюючи сприятливі умови як для творчості, так і для бізнесу. Кожна з ланок цього ланцюга матиме цілу низку своїх бенефітів, головне - почати діяти, а для цього потрібна більш активна підтримка для авторів, видавців та бібліотек, адже вирішувати спільні проблеми по одному можна ще дуже довго.

Очевидно, що в нашій країні давно назріла необхідність конструктивних дій у цьому плані, і час, нарешті, досягти всіх необхідних домовленостей, щоб створити єдиний цифровий книжковий простір, зручний для всіх його учасників, і в той же час, захищений від потенційного піратства, стимулюючу творчу та ділову активність.

Сьогодні в Криму відкривається 17-а Міжнародна конференція 'Крим 2010' - Бібліотеки та інформаційні ресурси у сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу'. Хочеться сподіватися, що представники бібліотечної та видавничої спільнот зроблять необхідні кроки назустріч один-одному.

Источник: http://www.intelpro.net
Категория: Новости ИС в Украине | Просмотров: 494 | Теги: |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Календарь новостей
«  Июнь 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Облако тегов

Рассылка новостей
Рассылки@Mail.ru
Новости интеллектуальной собственности в Украине

Случайные новости
Британских пользователей грозят отключать от интернета за пиратство
Старт нового проекта
ИНФОРМАЦИОННЫЙ БЮЛЛЕТЕНЬ МСП ВОИС
Видано 30000-ий патент на корисну модель
Новые авторские правила - рекламные и PR-агентства
Запущен интернет-канал телевидения «АРХИМЕД-ТВ»
Інтелектуальна власність, №11

Статистика
PR-CY.ru Web Optimizator
Сегодня на сайте были:

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright dp-patent © 2025Сайт управляется системой uCoz
Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com