У вересні 2009 року під час святкування Дня винахідника і раціоналізатора вручено золоті медалі Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) кращим винахідникам України 2008 року.
Перші золоті медалі ВОІВ в Україні вручено у 1996 році. З того часу їх отримало 46 вітчизняних винахідників, яких визнано кращими в основному за підсумками конкурсів "Винахід року". Почесні нагороди ВОІВ також вручалися видатним діячам науки за особистий внесок в інноваційний розвиток країни. Серед них – відомий вчений, академік НАН України Борис Патон, якого відзначено з нагоди 80-річного ювілею за наукові досягнення в галузі технології зварювання.
Останнім часом ВОІВ також приділяє велику увагу підтримці підприємств з інноваційною діяльністю. Починаючи з 2005 року почесною відзнакою ВОІВ у вигляді пам’ятного знака особливого зразка нагороджено сім вітчизняних підприємств.
Уже тридцять років поспіль ВОІВ вручає нагороди винахідникам, дослідникам та підприємствам з усіх країн світу.
Нагороди ВОІВ підкреслюють ключову роль інновацій у стимулюванні прогресу й поліпшенні якості життя людей, віддаючи належну данину винахідникам і визнаючи їхню роботу. ВОІВ здійснює роботу з державами-членами з метою забезпечення такого результату, при якому міжнародна патентна система винагороджує винахідників за їхні успішні винаходи, оригінальне мислення, зусилля й інвестиції.
Програма вручення нагород ВОІВ, яка покликана відзначати досягнення винахідників, допомагає створювати культуру, в якій інновації заохочуються не тільки в лабораторіях, але й на робочих місцях, у навчальних кабінетах і власних оселях. З початку існування програми нагородження золотими медалями ВОІВ, тобто з 1979 року, понад 1 000 медалей вручено винахідникам, включаючи молодих винахідників, з понад 100 країн.
ВОІВ нагороджує медалями за представленням країни, від імені якої виступає уповноважена організація. В Україні такою організацією є Держдепартамент інтелектуальної власності. Основні критерії, які враховуються під час визначення претендентів на нагородження – винахідник має бути патентовласником, а запатентований винахід – запроваджено у виробництво.