Країни Південно-Східної Азії віднайшли джерело інновацій. Українські винахідники, не отримуючи державної підтримки, продають нові технології у сфері медицини, металургії та енергозбереження іноземним країнам. Щоб пройти всі процедури патентування в Україні необхідно викласти у середньому 800 доларів, запевняють фахівці. Щоб отримати сертифікат міжнародного зразка – близько двох тисяч доларів. Причому, цей документ діє лише 30 місяців. Саме за такий проміжок часу - винахідник має знайти інвестора, щоб виготовити експериментальний зразок. В Україні, це зробити ще складніше, через відсутність державної підтримки - кажуть експерти. Тому вітчизняні винаходи з’явлються за кордоном. Проте, прозора система венчурних інвестицій та кредитування інноваційних проектів банками, здатні змінити ситуацію.
Віктор Сизонтов, керівник аналітичного відділу інвестиційної компанії: "Венчурна система дасть можливість знаходити інвесторів які б чітко розуміли в яку компанію вони вкладають інвестиції, та яка їхня частка в цій компанії. це ризикований бізнес, але в усьому світі за рахунок венчурних грошей впроваджуються новинки виробництва".
Петро Кослинський, директор представництва іноземного банку: "Для того аби інвестувати потрібно щоб банки володіли довгими коштами, тобі будуть надавати кредити на інновації... один з таких шляхів співробітництво зі страховими іноземними компаніями які страхують ризики в Україні і можуть надавати гроші під іноваційні проекти, тобто страхувати їх".