Главная » 2008»Декабрь»5 » Симпозіум ВОІВ з управління ІВ державного сектора в області наук про життя
Симпозіум ВОІВ з управління ІВ державного сектора в області наук про життя
17:12
У рамках серії інформаційних заходів, присвячених політиці в області наук про життя та інтелектуальну власність (ІВ), Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) проводить 15 грудня 2008 р. у своїй штаб-квартирі в Женеві симпозіум з метою вивчити можливі загальнонаціональні й інституціональні механізми управління ІВ державного сектора в області наук про життя.
На державні наукові установи припадає значна частина досліджень, що проводяться в області наук про життя. Держава також фінансує багато досліджень у цій області, що проводяться іншими установами. Оскільки держава прямо зацікавлена в таких дослідженнях і їхніх результатах, погоджена стратегія й політика в області ІВ може забезпечити використання створених завдяки таким інвестиціям нових технологій, наприклад у таких областях, як загальна охорона здоров'я, сільське господарство і охорона навколишнього середовища, у загальнодержавних інтересах. Отримання від досліджень більшої соціально-економічної віддачі й скорочення розриву між одержанням лабораторних результатів і їхньою комерціалізацією – це ті завдання, рішенням яких постійно займаються політики й керівники наукових установ.
Існує безліч механізмів управління фінансованими державою дослідженнями і створеної в результаті цих досліджень ІВ. Вони включають просту передачу результатів досліджень у сферу загального надбання, різні форми ліцензування, установлення партнерських відносин із приватним сектором, цілеспрямоване стимулювання розвитку технології (наприклад, шляхом виділення з вже існуючих компаній нових, спеціалізованих, компаній) і реалізацію нових ідей, таких, як відкрита інноваційна діяльність і спільне використання патентів. Як з найбільшою ефективністю застосовувати такі механізми, як структурно організувати відповідну інноваційну діяльність і як на практиці управляти ІВ в інтересах досягнення з неї користі для суспільства – все це складні питання. Однак сьогодні численними державними установами накопичений цінний і різноманітний практичний досвід у цій області, і багато хто зацікавлені в його вивченні.
Учасники симпозіуму розглянуть різні загальнонаціональні підходи, інституціональну політику й партнерські відносини між державним і приватним секторами й узагальнять практичний досвід у цій області. Симпозіум дасть можливість обговорити ці теми в неформальній обстановці й виділити центральні питання, що стосуються управління ІВ державного сектора в області наук про життя. Він допоможе визначити основні можливі варіанти організації такого управління на стратегічному й проектному рівнях, вивчити наслідки застосування кожного з них і проаналізувати фактори, які варто враховувати при реалізації того або іншого варіанта. У рамках симпозіуму буде зроблена спроба визначити фактори, що впливають на стратегічний вибір, і, тим самим, поліпшити загальне розуміння можливих варіантів стратегії в цій області.
Симпозіуми ВОІВ, присвячені наукам про життя й політика в галузі ІВ, спрямовані на поліпшення розуміння актуальних проблем, що викликають заклопотаність у політиків, шляхом забезпечення форуму, у рамках якого зацікавлені сторони (включаючи міжнародні директивні органи, державні установи, законодавців, делегатів, цивільне суспільство й приватний сектор) можуть обмінюватися інформацією та ідеями з питань ІВ стосовно наук про життя. Вони покликані сприяти кращому розумінню ролі й практичної значущості системи ІВ для наук про життя, а також її потенціалу з погляду сприяння розробці державної політики в цій області, що швидко розвивається. З інформацією про всі симпозіуми цієї серії можна ознайомитися за адресою: http://www.wipo.int/patentscope/en/lifesciences/.