Понедельник, 23.12.2024, 17:10
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Разделы новостей
Новости ИС в Украине [1189]
Новости ИС в мире [1517]
Конференции, выставки, семинары [420]
Интересные новости [57]
Новости ИС в Днепропетровске [67]

Поиск по сайту

Друзья сайта

Полезные ссылки

Главная » 2010 » Февраль » 11 » Протидія піратству в мережі Інтернет
Протидія піратству в мережі Інтернет
10:09

10 лютого 2010 року в Держдепартаменті інтелектуальної власності відбулося ХІ засідання Українсько-американської групи співпраці з питань забезпечення виконання законодавства у сфері інтелектуальної власності на тему: "Протидія піратству в мережі Інтернет".

Вищезазначений захід проведено за ініціативою Держдепартаменту та Посольства США в Україні.

Засідання відкрив заступник голови Держдепартаменту Валентин Чеботарьов. Він зазначив, що питання піратства в мережі Інтернет уже є не просто актуальним, а таким, що потребує негайної взаємодії всіх суб’єктів Інтернет-ринку для розробки спільної "дорожньої карти" боротьби з цим протизаконним явищем.

В обговоренні піднятих під час засідання групи питань взяли активну участь майже всі учасники заходу – суб’єкти ринку Інтернет-послуг: Інтернет Асоціація України (ІнАУ), правоохоронні та контролюючі органи, повноваження яких передбачають протидію порушенням прав інтелектуальної власності, зокрема в мережі Інтернет, – та правовласники: Асоціація музичної індустрії України, Українська антипіратська асоціація, ТОВ "Лавіна М’юзік".

Під час засідання обговорено такі питання:
• законодавче регулювання питань використання об’єктів авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет;

• роль правовласників у забезпеченні правомірності використання об’єктів авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет;
• діяльність провайдерів з надання послуг у мережі Інтернет. Впровадження заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у випадках користування Інтернет-послугами та запобігання онлайн-піратству;
• діяльність правоохоронних та контролюючих органів у боротьбі з піратством у мережі Інтернет. Проблеми збору доказів під час документування відповідних правопорушень;
• проведення спільних інформаційно-просвітницьких акцій з метою підвищення свідомості суспільства щодо негативних наслідків піратства в мережі Інтернет, можливостей правомірного використання творів та об’єктів суміжних прав у цифрових мережах.

Представник американської сторони, дипломат економічного відділу Посольства США в Україні Ерік Зальцман зазначив, що Інтернет-піратство – проблема № 1 у світі і необхідність її вирішення стосується кожної країни вже сьогодні, бо це явище не має кордонів.


Уже 10 років поспіль США відпрацьовують механізми боротьби з піратством у мережі Інтернет. Увага приділяється й впровадженню суворішого законодавства, і технічним можливостям, і освітнім програмам, однак, як показує статистика, 2/3 користувачів Інтернету не вважають за необхідне сплачувати кошти за використання творів авторського права, які розповсюджуються в глобальній мережі, – зазначив Ерік Зальцман. Однак він впевнений, якщо наразі й немає вдосконаленої та успішної моделі боротьби з цим явищем у світі, то це ще не причина бездіяльності в напрямі захисту творчих людей, чиї права порушуються в Інтернеті.

– Маю сподівання, що завдяки вашим активним зусиллями та конструктивній роботі питання Інтернет-піратства в Україні буде вирішено, – наголосив дипломат, звернувшись до присутніх. І на прохання учасників заходу пообіцяв до наступного спільного засідання групи представити її членам експертну думку щодо боротьби з цим явищем у США та повідомити про відповідні механізми впливу, які там працюють. Це буде корисним для розуміння того, що й на якому рівні необхідно додатково зробити в Україні для запобігання піратству в мережі Інтернет.

У свою чергу представники ІнАУ виступили з пропозицією вирішити на правовому рівні питання розмежування Інтернет-провайдерів і провайдерів контенту.

Член правління ІнАУ Вікторія Кравченко прокоментувала, що, на жаль, в Україні під час вирішення питання виявлених порушень прав у мережі Інтернет робляться неправильні висновки про те, хто такі Інтернет-провайдери.

– Інтернет-провайдери – це лише технічна база, яка регулює сферу передачі даних, тоді як інформаційним наповненням займаються вже безпосередньо провайдери контенту. А саме в нього й знаходяться авторські права на ЗМІ, фільми, музику, сайти компаній тощо. Інтернет-провайдер не може контролювати, що відбувається в самій мережі інформаційного наповнення абонентів, а значить, не може й нести спільну відповідальність з провайдерами контенту, бо не відповідає за наповнення. Проте страждає врешті-решт саме він, – наголосила Вікторія Кравченко.

Голова правління Тетяна Попова зауважила, що ІнАУ готова до спільного діалогу з правовласниками.

– Ми готові й технічно можемо відключити свого абонента після попередження, якщо він порушуватиме чиєсь авторське право. Але саме правовласники повинні повідомити нам про порушення. Ми реагуємо на такі листи й готові набути авторське право. Скажіть тільки, де саме, щоб наші абоненти використовували інформацію законно, – резюмувала Тетяна Попова.

Отже, співпраця правовласників, державних органів та осіб, що надають доступ до мережі Інтернет, є єдиним шляхом подолання існуючих проблем.

Підбиваючи підсумки заходу, учасники прийняли рішення всі обговорені під час зустрічі пропозиції найближчим часом узагальнити й надіслати до Держдепартаменту.

Проведення наступного засідання для аналізу пропозицій та узгодження конкретних спільних дій планується у квітні 2010 року.

Источник:
http://sdip.gov.ua
Категория: Новости ИС в Украине | Просмотров: 843 | Теги: интернет, пиратство, Авторское право |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Календарь новостей
«  Февраль 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Облако тегов

Рассылка новостей
Рассылки@Mail.ru
Новости интеллектуальной собственности в Украине

Случайные новости
Щодо проекту Державної цільової економічної програми модернізації ринків капіталу в Україні
Про передачу прав на ОПВ
Семінар з питань посилення судового захисту прав ІВ
Харьков может стать специальной экономической зоной
Фонд Бортника поддержит консалтинг в сфере международного трансфера технологий
"Круглий стіл" у Держдепартаменті
НАИРИТ: в библиотеке инновационных проектов более 1000 разработок

Статистика
PR-CY.ru Web Optimizator
Сегодня на сайте были:

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0

Copyright dp-patent © 2024Сайт управляется системой uCoz
Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com