Цьогорічна серія засідань Асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), яка проходить з 22 вересня по 1 жовтня в м.Женева, Швейцарія, розпочалася з дводенного форуму високого рівня, у якому взяли участь понад 40 міністрів, що відповідають за сферу інтелектуальної власності у своїх країнах. Вони висловили впевненість, що інтелектуальна власність є рушійною силою у створенні сприятливого середовища для соціального, економічного й культурного розвитку, а також підтримали зусилля ВОІВ, спрямовані на втілення в життя програм у рамках Порядку денного у сфері розвитку ІВ.
Зустріч на такому високому рівні дозволила учасникам Форуму обмінятися досвідом, поділитися нагальними проблемами та презентувати відповідні національні пріоритети у сфері інтелектуальної власності. Крім того, вони відзначили необхідність підвищення рівня кооперації як у національному, так і в міжнародному середовищі.
25 вересня 2009 року в рамках участі в керівних органах держав-членів ВОІВ делегація України на чолі з головою Державного департаменту інтелектуальної власності Миколою Паладієм та Постійним представником України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях Миколою Маймескулом зустрілася з Генеральним директором ВОІВ Френсісом Гарі. Він високо оцінив співпрацю між Держдепартаментом та ВОІВ, а також відзначив результативність та ефективність спільно організованих міжнародних заходів на території України.
З метою підвищення рівня обізнаності з міжнародними системами реєстрації об’єктів промислової власності, зокрема Мадридською системою міжнародної реєстрації знаків для товарів і послуг та системи PCT (Договору про патентну кооперацію), було досягнуто домовленості провести спільно з ВОІВ регіональні семінари на території України. Такі заходи сприятимуть активізації українських заявників у використанні міжнародних систем.
Українська делегація знову порушила питання кадрової політики у ВОІВ, зокрема про дотримання з боку ВОІВ рівномірного представництва держав-членів ВОІВ у Секретаріаті ВОІВ згідно з географічним критерієм та наголосила на необхідності підвищення професійного рівня штату ВОІВ. Генеральний директор ВОІВ у свою чергу запевнив українську делегацію у своїй підтримці її позиції та пообіцяв сприяти просуванню професіоналів від України до Міжнародного Бюро ВОІВ. Источник: http://www.sdip.gov.ua