Главная » 2009»Сентябрь»5 » Заключна подія Ялтинської конференції – майстер-клас
Заключна подія Ялтинської конференції – майстер-клас
15:41
Майстер-клас - це нова форма спілкуваня в практиці діяльності системи правової охорони інтелектуальної власності та підвищення кваліфікації у цій сфері. Майстер-клас, який відбувся у Ялті, мав назву "Процедура розгляду заявки на винахід від подання до винесення рішення".
Ведуча – Наталія Петрова, начальник відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі і топографії інтегральних мікросхем Українського інституту промислової власності. Ідея майстер-класу полягає в тому, що признаний майстер демонструє свої унікальні прийоми роботи широкому колу підготовлених слухачів. Тут, на відміну від публічних виступів, слухачі мають можливість розібрати процес проведення експертизи, що в реальній повсякденній роботі практично не вдається. "Учнями" стають як досвідчені фахівці, так і початківці, оскільки майстер-клас дозволяє побачити роботу як у певному напрямі, так і більш загальні принципи та підходи до експертизи.
На майстер-класі розглядалися такі питання: Міжнародна патентна класифікація та її реформи. Жданенко К.В., начальник відділу загального машинобудування, обробки металів і зварювання. Патентна охорона хімічних сполук у кристалічній формі. Кучеренко О.В., начальник відділу хімії та металургії. Особливості патентування металургійних сплавів та основні принципи їх експертизи. Гапочка В.В., експерт відділу хімії та металургії. Особливості патентування об'єктів комбінаторної хімії. Колотілова Ю.Ю., головний експерт відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі і топографії інтегральних мікросхем, к.х.н. Антитіло як об'єкт винаходу. Бахмач Є.В., головний експерт відділу біотехнології. Подання додаткових матеріалів за ініціативою заявника або на вимогу експертизи. Маруда Н.В., заступник начальника відділу будівництва і гірничої справи. Використання загальнодоступних баз даних ЄПВ та Азії в Інтернеті для проведення патентного пошуку. Ронський К.П., експерт відділу загального машинобудування, обробки металів і зварювання.
Всі виступаючі на майстер-класі є працівниками Українського інституту промислової власності. Тематика доповідей та рівень фахівців красномовно говорять про фундаментальну підготовку і відповідальне ставлення організаторів та учасників до подібних заходів. Тому можна зробити висновок, що майстер-клас - це і форма підвищення кваліфікації, й особливий методичний підхід. Унікальність цієї форми спілкування полягає в тому, що прийоми і способи розв'язання завдань демонструються не на окремих, розрізнених прикладах, а в нерозривному зв'язку з їх конкретікою. В результаті, на очах у слухачів народжується цілісна унікальна картина роботи експертів.
Наталія Петрова:- Чому саме майстер-клас? Тому що ми хотіли показати підходи до розгляду найскладніших заявок в провідних галузях промисловості (зокрема хімії, металургії, біотехнології та електроніки) на стадії кваліфікаційної експертизи, а також особливості патентно-інформаційного пошуку з використання провідних зарубіжних баз данних, які є невідємним джерелом кваліфікаційної експертизи. Форма подачі матеріалу як майстер-клас на нинішній, ХІV-й конференції використана вперше і відразу показала, що це найперспективніший спосіб спілкування заявника з експертом. Учасники були дуже активними, ставили безліч запитань, особливо активно в обговоренні проявив себе представник Грузії. Запровадження ідеї майстер-класу у практику спілкування на XIV міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні проблеми інтелектуальної власності" не випадкове і пов'язане з тим, що така форма заходу надає можливість взаємообміну ідеями, технологіями, прийомами роботи. Источник: http://www.sdip.gov.ua