Звичайними злочинцями вже нікого не здивуєш. Кіберзлочини — ось ноу-хау сучасних аферистів. Україна в сфері віртуального піратства — визнана лідером номер один у світі. На дев’яти з десяти комп’ютерів в нашій державі встановлена неліцензійна версія програмного забезпечення. Про ризики використання неліцензійної ІТ-продукції сьогодні говорили дніпропетровські фахівці. Комп’ютерні віруси аж ніяк не поступаються бактеріальним. Повна паралізація роботи вашого комп’ютера, ба навіть більше — цілого підприємства. Все це під силу сучасним кіберзлочинцям.
Використовуючи неліцензійні версіїї програмного забезпечення — ви просто розв’язуєте їм руки. В День інтелектуальної власності провідні ІТ-спеціалісти наголошують — віртуальне піратство в Україні набуло небаченого розмаху. Як наслідок — держава втрачає серйозних закордонних інвесторів та недоотримує вагому частину бюджету.
В тотальному поширенні інтелектуальних крадіжок фахівці звинувачують славнозвісний український менталітет. Мало того, сприйняття цієї проблеми з боку українського судочинства також не надто серйозне. Судова практика в цьому питанні незначна та суперечлива. Відсутність чітких інструкцій, які б регламентували інтелектуальне право — призводить до звичайного потурання діяльності кіберзлочинців. Наша держава залишається найбільшим піратським користувачем світу. В той час, коли, наприклад, у США об’єкти інтелектуальної власності займають третє місце у поповненні бюджету, Україна втрачає потенційні мільярди. Наразі — лише Дніпропетровськ виступає в ролі флагмана на шляху легалізації ІТ-продукції.
Саме тут реалізуються проекти, які в майбутньому планують запровадити по всій державі. Тож, рятувальним кругом для нас може стати лише високий рівень культури користувачів. В іншому разі — віртуальні злочинці отримають повну владу над вітчизняним кіберпростором.