Главная » 2009»Октябрь»7 » Круглий стіл на тему "Чи зможе Україна стати інноваційною державою?"
Круглий стіл на тему "Чи зможе Україна стати інноваційною державою?"
15:52
У Донецьку 5 жовтня відбувся "круглий стіл" на тему "Чи зможе Україна стати інноваційною державою?", організований Всеукраїнською спілкою вчених-економістів. Даний захід проведений у рамках процесу розробки Стратегії соціально-економічного розвитку України на період 2015-2030 рр., над якою працюють економісти.
На думку голови Всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександра Кендюхова тільки формування постіндустріальної інноваційної високотехнологічної експортоорієнтувальної економіки забезпечить Україні національну конкурентоспроможність і високий рівень життя українців на довгі роки.
В дискусії взяли участь такі відомі донецькі вчені, як В'ячеслав Дементьєв, Юрій Макогон, Галина Губерна, Роман Лепа, Марія Туриянська, Олена Азарян та інші.
Учасники констатували, що якщо постіндустріальна інноваційна економіка не буде створена в Україні протягом найближчих 20 років, то єдине реальне майбутнє України — територія для розміщення шкідливих виробництв з дешевою робочою силою. Без кардинальної зміни механізму стратегічного управління національною економікою індустріально-аграрна країна із вкрай високою енергоємністю національного виробництва завжди знаходитиметься у рабській залежності від країн постіндустріальних і не зможе існувати без періодичних кредитних вливань з-за кордону.
Під час засідання "круглого столу" його учасники виділили сім головних проблем, які заважають Україні стати інноваційною державою: 1. Відсутність реальної зацікавленості української політичної еліти в інтенсивному інноваційному розвитку країни. 2. Невмотивованість вітчизняного бізнесу до інвестування в нові високотехнологічні виробництва. 3. Орієнтація як держави, так і бізнесу на короткотривалий економічний інтерес, нерозуміння глибинних тенденцій розвитку світової економіки. 4. Надзвичайна корумпованість економіки, що не дозволяє державним посадовцям і бізнесу ставити загальнонаціональні інтереси вище особистих. 5. Низька якість української системи освіти в аспекті стимулювання розкриття молодими людьми своїх творчих новаторських здібностей. 6. Неадекватність системи державного управління економікою вимогам зростаючої міжкраїнної конкуренції. 7. Недовіра населення до держави та бізнесу, що знижує можливості залучення інвестиційних ресурсів з боку пересічних громадян у створення нових високотехнологічних виробництв.
Вчені-економісти резюмували, що шляхи та методи вирішення даних проблем стануть одними з провідних направлень розроблюваної ними стратегії. Источник: http://www.intelvlas.com.ua