За ініціативою Голови Комітету з питань освіти і науки ВРУ Володимира Полохала 10.11.2008 р. у приміщенні Комітету відбувся круглий стіл з представниками у справах інтелектуальної власності України (патентними повіреними).
Патентні повірені запрошувались головою комітету за переліком, який міститься на офіційному веб-порталі Державного департаменту інтелектуальної власності. На жаль, актуальність контактних даних бази патентних повірених виявилася дуже низькою — переважну кількість патентних повірених не вдалося знайти за вказаними адресними даними. Не став допомогою у справі збору учасників заходу і сайт Всеукраїнської асоціації патентних повірених. Як наслідок, участь в круглому столі взяли близько 20 представників у справах інтелектуальної власності України.
Метою цього круглого столу було обговорення економічної та фінансової кризи в Україні та пошук шляхів вирішення її можливих негативних наслідків у сфері інтелектуальної власності.
В. Полохало наголосив, що "за прогнозними даними фінансова криза в Україні може тривати 9-10 місяців, а економічну кризу можна буде подолати протягом 1-2 років.
Кризові явища, які спостерігаються останнім часом, свідчать про недоліки щодо інноваційно-інвестиційної політики, яких можна було б уникнути, якщо б ще наприкінці 90-х була впроваджена концепція інноваційної політики з урахуванням міжнародного досвіду, але маємо, те що маємо. Необхідно зараз шукати ефективні рішення".
Володимир Іванович поділився з патентними повіреними інформацією про процедуру прийняття рішень Комітетом з питань освіти і науки ВРУ, про напрацьовані рішення та дослідження проведені членами комітету, про його особисте звернення, як депутата, до різних державних органів для отримання об'єктивної інформації щодо діяльності у сфері інтелектуальної власності. Пан Полохало висловив занепокоєння стосовно зменшення кількості винахідників у нашій державі, невиплат авторської винагороди творцям і звернувся до учасників заходу з проханням надати своє бачення вирішення ситуації, що склалась. Володимир Іванович відмітив, що необхідно підвищувати роль асоціації патентних повірених у діяльності системи охорони інтелектуальної власності.
Патентні повірені відзначили, що для вирішення проблем у сфері інтелектуальної власності перш все необхідно привести Цивільний кодекс України у відповідність до реалій, які склалися на ринку, а вже потім удосконалювати спеціальне законодавство у сфері інтелектуальної власності.
У ході дискусії обговорювалися питання щодо: обліку нематеріальних активів у наукових установах, пільг для винахідників, спрощення процедури опротестування рішень Державного департаменту інтелектуальної власності при отриманні охоронних документів на об'єкти інтелектуальної власності, використання слова "Україна" в позначеннях, збільшення строків поновлення патенту на винахід, винайдення шляхів поєднання інтересів винахідника і бізнесу тощо.
На одностайну думку присутніх, подібні заходи необхідно проводити і надалі, бо вони надають змогу як членам Комітету, так і патентним повіреним обговорити проблемні питання і визначити шляхи їх вирішення.