Комітет з науки і наукоємних технологій Державної Думи РФ на засіданні, що відбулося 10 листопада 2008 року під головуванням Валерія Черешнєва, розглянув у другому читанні законопроект "Про патентних повірених".
Віктор Зубарєв нагадав, що в проекті визначений правовий статус патентного повіреного, вимоги, пропоновані до кандидатів у патентні повірені, права, обов'язки і відповідальність патентного повіреного. Визначено порядок атестації й реєстрації патентного повіреного, порядок здійснення контролю за проведенням атестації й реєстрації патентних повірених, а також за їхньою діяльністю. Перераховано підстави для виключення патентних повірених з відповідного Реєстру.
В. Черешнєв повідомив, що для підготовки законопроекту до другого читання була створена робоча група. До роботи над проектом були також залучені патентні повірені, представники асоціацій, вузів, винахідники.
З 39 поправок, запропонованих депутатами, членами Ради Федерації, Алтайським крайовими Законодавчими Зборами, Законодавчими Зборами Вологодської області, Урядом Республіки Башкортостан, Комітет рекомендував Держдумі 24 поправки прийняти, 15 — відхилити.
Зокрема, схвалене виправлення Валерія Черешнєва й В'ячеслава Осипова, що запропонували закріпити в законі право патентних повірених створювати громадські об'єднання або бути членами громадських об'єднань, а також створювати саморегульовані й інші організації, у тому числі з врахуванням спеціалізації за видами результатів інтелектуальної діяльності та засобів індивідуалізації.
Схвалено поправки депутатів Сергія Белоконєва, Валерія Прозоровського, Катерини Семенової, відповідно до яких кількість патентних повірених у кваліфікаційній і апеляційній комісіях не повинна бути більше однієї третини від загального складу кожної з них. При цьому персональний склад патентних повірених, що входять у названі комісії, буде підлягати ротації раз у три роки.
В. Черешнєв повідомив, що на розгляд Держдуми законопроект буде винесений у грудні.
Источник: http://www.intelvlas.com.ua/
|