Вчора відбулася робоча зустріч Голови Верховної Ради України Володимира Литвина з Головою Державного департаменту інтелектуальної власності Миколою Паладієм, на якій були обговорені питання вдосконалення законодавчої бази України щодо охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності, зокрема, - в сфері авторського права і суміжних прав.
Як відомо, в Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти на розгляді одночасно знаходяться наступні законопроекти: проект Закону України "Про колективне управління правами на твори, виконання, фонограми, відеограми" (реєстр. №2451); проект Закону України "Про внесення змін до статті 10 "Закону України "Про авторське право і суміжні права" (щодо творів, які не є обєктами авторського права) (реєстр. №3411); проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України для посилення охорони авторського й суміжних прав" (реєстр. №3503); проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо авторського права і суміжних прав" (реєстр.№4073).
Під час зустрічі Микола Паладій зазначив, що сучасне законодавство України у сфері авторського права і суміжних прав практично відповідає міжнародним нормам, - це неоднаразово відзначалось міжнародними експертами. Свідченням високого рівня українського законодавства у сфері авторського права і суміжних прав є вступ України до СОТ. Разом з тим, в законодавчому полі держави все ще залишається ряд питань, які потребують термінового вирішення, в тому числі – в аспекті гармонізації національного законодавства у сфері авторського права і суміжних прав із законодавством ЄС.
Під час зустрічі відбувся обмін думками щодо врегулювання на законодавчому рівні питань охорони прав власності вітчизняних митців, обговорені заходи з покращення інвестиційного клімату у музичному бізнесі та зміцнення іміджу України як держави, яка сприяє розвитку творчості та культури.
Підсумовуючи результати зустрічі, Володимир Литвин відзначив суттєвий прогрес у створенні в Україні нормативно-правової бази у сфері інтелектуальної власності, що відповідає вимогам міжнародних норм.