DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
Протягом листопада 2008 року до Держдепартаменту надійшло 3460 заявок на об'єкти промислової власності (ОПВ). З них: всього на винаходи - 368, всього на корисні моделі - 597, на промислові зразки - 137, всього на знаки для товарів і послуг – 2358.
Представники Північно-східного регіонального центру інноваційного розвитку (далі – РЦІР) взяли участь у І з’їзді представників інноваційної інфраструктури Харківської області, який відбувся 4 грудня 2008 року в НТК «Інститут монокристалів» НАН України у Харкові.
З’їзд було присвячено проблемам діяльності інноваційних структур регіону та шляхам їх вирішення. Учасники заходу були ознайомлені з результатами проведеного аналізу з інвентаризації інноваційної інфраструктури Харківської області.
У рамках з’їзду було проведено круглий стіл «Інноваційна інфраструктура Харківської області: стан, проблеми та перспективи розвитку», на якому були обговоренні результати попереднього анкетування з метою виявлення наявного стану інноваційної інфраструктури та розглянуто перспективи участі організацій науки та освіти Харківської області в реалізації національної програми «Створення інноваційної інфраструктури в Україні». Також присутні обговор
... Читать дальше »
Про це повідомив Перший заступник Голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі – Держінвестицій) Анатолій Заєць.
За його словами, база даних інвестиційних та інноваційних програм і проектів, міжнародних інвестиційних та інноваційних програм і проектів, у виконанні яких беруть участь вітчизняні державні підприємства в рамках міжнародного інноваційного співробітництва, а також відповідних грантів (далі – база даних) створюється з метою збирання, накопичення, аналітичного оброблення і розповсюдження інформації про інвестиційні та інноваційні програми та проекти. Вона також сприятиме забезпеченню інформаційної підтримки суб'єктів інвестиційної та інноваційної діяльності, залученню інвестицій на реалізацію інвестиційних та інноваційних програм і проектів, а отже – інтегруванню науки в промисловість в інноваційному процесі, а також упровадженню новітніх технологій для випуску наукоємної конкурентоспроможної продукції та
... Читать дальше »
3 грудня 2008 року на засіданні Комітету Верховної Ради України у закордонних справах було схвалено проект Закону "Про приєднання України до Локарнської угоди про заснування Міжнародної класифікації промислових зразків" та проект Закону "Про приєднання України до Страсбурзької угоди про Міжнародну патентну класифікацію".
На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції було схвалено проект Закону "Про приєднання України до Віденської угоди про заснування Міжнародної класифікації зображувальних елементів знаків".
26-27 листопада 2008 року в Будапешті (Угорщина) відбувся тренінг "Аудіовізуальні твори–CIS-Net". Організатором заходу виступив регіональний офіс Міжнародної конфедерації авторських та композиторських товариств (CISAC) і Міжнародного бюро товариств з управління правами на звукозапис та механічне відтворення (BIEM).
Як відомо, в Україні, на відміну від інших східноєвропейських країн, користувачі досі не сплачують авторську винагороду за використання аудіовізуальних творів.
«Як нам вдалося вирішити цю проблему? Дуже просто. Були прийняті відповідні закони, за невиконання яких передбачена сувора відповідальність – і користувачі були просто вимушені платити. Проблеми «не платять» в Грузії не існує», - сказав під час обговорення питання представник грузинського товариства SAS Алекс Чікадзе.
«У врегулюванні питання зборів винагороди за використання аудіовізуальних творів, я гадаю, для вас має стати у нагоді досвід східноєвропейських країн, які подолали проблеми, з яки
... Читать дальше »
У Держдепартаменті інтелектуальної власності відбулося засідання "круглого" столу: "Охорона прав інтелектуальної власності на аудіовізуальні твори в Україні".
У засіданні взяли участь представники Міністерства культури і туризму України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Незалежної асоціації телерадіомовників, Асоціації продюсерів України, Асоціації "Сприяння розвитку кінематографа в Україні", Державного підприємства "Національна кіностудія художніх фільмів імені О. Довженка", організацій колективного управління, громадських об’єднань та юридичних фірм.
У рамках проведення "круглого" столу обговорювалися питання щодо законодавчого регулювання правової охорони аудіовізуальних творів в Україні, а також у Російській Федерації, США та Франції.
Учасники "круглого" столу зосередили увагу на питаннях практики укладання договорів та виплати винагороди за створення і використання кіно-, відеопродукції.
Представники авторсько-правових товариств Східної Європи, зокрема SOZA (Словенія), ZAIKS (Польща), MUSICAUTOR (Болгарія), EAU (Естонія), AKKA/LAA (Латвія), SAS (Грузія), КазАК (Казахстан), висловлюються за скорочення кількості організацій колективного управління в Україні.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Українського агентства з авторських та суміжних прав, про це йшлося на тренінгу "Аудіовізуальні твори–CIS-Net", який проходив 26-27 листопада в Будапешті (Угорщина). Організатором заходу виступив регіональний офіс Міжнародної конфедерації авторських та композиторських товариств (CISAC) і Міжнародного бюро товариств з управління правами на звукозапис та механічне відтворення (BIEM).
Зокрема, як інформує УААСП, директор з європейських питань Міжнародної конфедерації авторських та композиторських товариств (CISAC) та Міжнародного бюро товариств з управління правами на звукозапис та механічне відтворення (BIEM) Мітко ЧАТАЛЬБАШЕВ, коментуючи проблему з великою кількістю укр
... Читать дальше »
Останнім часом у засобах масової інформації лунають різні точки зору щодо ефективності роботи державної системи правової охорони інтелектуальної власності. І це позитивна тенденція, адже свідчить про те, що суспільство нарешті повернулося обличчям до цієї проблеми.
Одна з головних тез «критиків» існуючої системи – підвищення вартості отримання охоронних документів майже в 35 разів від тієї, що була чинною до вступу України в СОТ. Як повідомила в своєму коментарі начальник відділення експертизи на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем державного підприємства «Український інститут промислової власності» (Укрпатент) Наталія Петрова, нині вартість подання заявки на винахід, корисну модель для прибуткової юридичної особи становить 800 грн. Фізична особа – винахідник – сплачує лише 5% встановленого розміру, а неприбуткова установа чи організація – 10%, що, відповідно, становить 40 і 80 гривень.
До речі, вартість європейського патенту – від 3 до35 тисяч є
... Читать дальше »