DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
Заступник Голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі – Держінвестицій) Сергій Москвін як член журі конкурсу проектів з енергозбереження та енергоефективності «Ярмарок ідей» взяв участь у визначенні та нагородженні переможців, яке відбулося 12 грудня 2008 року. Організатори – Міністерство регіонального розвитку та будівництва України та Альянс «Нова енергія Україна». За словами Сергія Москвіна, метою конкурсу було визначити кращі інноваційні проекти та ідеї, надати можливість науковцям, розробникам та виробникам презентувати свої напрацювання і залучити інвестиції для їх реалізації.
Цей конкурс є дуже актуальним, вважає представник Держінвестицій, адже в умовах постійного зростання цін на енергоносії різко зросла потреба у заощадженні енергії і стала нагальною необхідність впровадження енергоощадних технологій в усіх сферах нашого життя.
Фіналістами конкурсу стали по п’ять учасників у трьох номінаціях. У номінації «Кращий реалізований проект» бу
... Читать дальше »
Протягом листопада 2008 року відбувалась активна робота по реалізації завдань, спрямованих на проведення державної політики у сфері використання прав на об`єкти промислової власті, що мають правову охорону в Україні.
Зазначив директор Департаменту інституційного розвитку ринків капіталу та корпоративного управління Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі – Держінвестицій) Ростислав Лукач на презентації Української асоціації по зв’язках з інвесторами 10 грудня 2008 року у Києві.
За словами Ростислава Лукача, в умовах економічної кризи вкрай важливо створити сприятливі умови для інвестування у перспективну та прибуткову інноваційну сферу. Інструментом, за допомогою якого це можна зробити, є венчурні інвестиційні компанії та венчурні фонди інноваційного розвитку. Поєднання зусиль центральних та місцевих органів влади із бізнесом зможе забезпечити необхідну підтримку та розвиток новаторських технологічних компаній, створити умови для впровадження наукових інноваційних розробок у виробництво, підкреслив представник Держінвестицій.
Нині інвестиційну діяльність в Україні регулює низка законів та підзаконних нормативно-правових актів. Однак правовідносини між суб’єктами і
... Читать дальше »
Державним департаментом інтелектуальної власності прийнято рішення від 27.11.2008 року про тимчасову заборону (зупинення) прав організації колективного управління Всеукраїнська громадська організація "Українська Авторська Спілка" (далі – Спілка). Рішення набрало чинності з 5 грудня 2008 року. Строк такої заборони (зупинення) – три місяці.
Підставою для застосування санкції до Спілки стало порушення організацією вимог частини сьомої статті 48 Закону України "Про авторське право і суміжні права", пункту 9 Порядку обліку організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.05.2003 № 311, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.06.2003 за № 436/7757, а саме: не надання Спілкою звітної інформації про діяльність організації за перше півріччя 2008 року. Про необхідність виконання вимог законодавства було письмово повідомлено організацію та здійснено попередження про можливість застосування
... Читать дальше »
Протягом листопада 2008 року продовжувалась робота щодо державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".
Завдяки людям, які мислять і творять нестандартно, розвивається людство, вибудовуються нові й нові сходинки, якими піднімається світ. Іноді ідеї винахідників суперечать класичним теоріям. Часто вони кидають виклик інерції, що існує у традиційному науковому процесі. З плином часу інтелектуальна власність набуває особливого значення, свідченням тому новітні технології, розробки, винаходи та інновації. Про те, наскільки ефективно ця система працює в Україні, розмірковує головний редактор науково-практичного журналу „Інтелектуальна власність” Ірина Абдуліна.
Десять років на інформаційному ринку - це термін, особливо для такого вузькоспеціалізованого журналу, як „Інтелектуальна власність”. Тим більше, що середина 90 років, коли журнал „народився”, була дуже нелегкою... Ірино Вікторівно, розкажіть, з чого все починалося?
На жаль, як і в 1998 році, так і сьогодні широка громадськість не знає і не усвідомлює, що включає в себе поняття “інтелектуальна власність”
... Читать дальше »
По мнению Госинвестиций Украины инновационное развитие сдерживают системные факторы.
Такое мнение высказал Председатель Государственного агентства Украины по инвестициям и инновациям Виктор Ивченко. По мнению Виктора Ивченко, при относительно полной нормативно-правовой базе, которой регулируется сфера инновационной деятельности в Украине, существует ряд факторов, сдерживающих переход национальной экономики на инновационную модель развития.
Одним из них является отсутствие четкого размежевания полномочий центральных органов исполнительной власти в сфере инновационной деятельности, что приводит к дублированию функций управления этой сферой.
Отсутствие законодательно определенных среднесрочных приоритетов инновационной деятельности, которые должны были быть утверждены Верховной Радой Украины до марта 2007 года, также сдерживает реализацию государственной политики в инновационной сфере.
На развитие инновационной активности предприятий отрицательно влияет
... Читать дальше »
В Донецке прошло заседание Комиссии по вопросам интеллектуальной собственности. Особое внимание в ходе обсуждения было уделено вопросам подготовки к Евро-2012.
- Сегодня по разным оценкам в теневом сегменте отечественного рынка разработки программного обеспечения и компьютерных игр работает от 20 до 35 тысяч специалистов, продукция которых оценивается в сотни миллионов долларов и эти деньги остаются в тени, - говорит Сергей Наливайко, главный государственный инспектор по вопросам интеллектуальной собственности. - В Европейском Союзе, в состав которого стремится наша страна, нематериальные активы составляют сегодня до 80% стоимости имущества предприятия, а в Украине лишь 1%. В то же время Украина потенциально может предложить интеллектуальной продукции 200 млрд грн. Убытки страны из-за нарушения прав интеллектуальной собственности за годы независимости составили около 1 триллиона гривен.
Как отметил Сергей Наливайко, особую актуальность проблемы соблюдения прав интеллектуа
... Читать дальше »
Мінагрополітики внесло зміни до Положення про Державний реєстр прав власників сортів рослин та про видачу патентів України на сорти рослин. Даний Реєстр перейменований в Державний реєстр прав інтелектуальної власності на сорти рослин. Реєстр тепер буде зберігатися в електронному й паперовому вигляді. Патент буде видаватися тільки особі, зазначеній в заявці на видачу патенту першою, якщо договором між заявниками не передбачене інше. Іншим заявникам за їхнім клопотанням і при сплаті відповідного збору видається засвідчена копія патенту. У випадку втрати патенту власникові також буде видаватися не дублікат, а засвідчена копія.
Також Мінагрополітики внесло зміни до Положення про свідоцтво про авторство на сорт рослин. Тепер автором сорту (селекціонером) зізнається тільки фізична особа, яка вивела або виявила й полі
... Читать дальше »
На вопросы «k:» ответил глава Государственного департамента интеллектуальной собственности Министерства образования и науки Украины Николай Паладий
Николай Васильевич, какова динамика изобретательской деятельности в Украине? В каких областях сегодня изобретатели сосредоточивают свою активность?
Конечно, у нас регистрируется не так много изобретений, как когда-то в СССР или теперь в США. Тем не менее количество изобретателей, зарегистрированных охранных документы (патентов), заявок на них из года в год увеличиваются. Если в 2004 году было подано 33,1 тыс. заявок на объекты промышленной собственности, то в 2007-м — 50,55 тыс. По состоянию на сентябрь 2008 года, в наше ведомство поступило 39122 заявки на объекты промышленной собственности, что превысило прошлогодний показатель на 11%. При этом срок рассмотрения заявок значительно сократился. Если в 2000 году заявку на изобретение рассматривали 33 месяца, то в 2007-м — уже 15. Что касается отраслевого распред
... Читать дальше »