DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
Станом на 1 січня 2008 року загальний обсяг колекції CD-ROM та DVD у ПІБ становить 12435 дисків. ПІБ – пошуковий фонд патентної документації для службового користування.
1 січня 2009 року набувають чинності окремі норми Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про рекламу", прийнятого у березні 2008 року, котрий передбачає обмеження реклами алкогольних і тютюнових виробів.
Зокрема, забороняється у телепередачах подавати будь-яку інформацію рекламного характеру у вигляді дикторського тексту або звукового супроводу про спонсора — виробника алкогольних напоїв, називати його ім'я (назву) або подавати знак для товарів і послуг спонсора, повідомляє ЛІГА Новини.
Крім того, забороняється зовнішня реклама тютюнових виробів і алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби або алкогольні напої. Також забороняється така реклама на транспорті.
Нагадаємо, що Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про рекламу" ініціював свого часу депутат Микола Томенко, парламент його прийняв, а глава держави поставив
... Читать дальше »
З 1 січня 2009 року у світовій системі правової охорони інтелектуальної власності набирає чинності нова, дев’ята, редакція Міжнародної класифікації промислових зразків (МКПЗ-9).
Згідно з наказом Державного департаменту інтелектуальної власності (далі – Держдепартамент) від 20.10.2008 року № 232 в Україні класифікуванню відповідно до МКПЗ-9 підлягають промислові зразки, зазначені у заявках, поданих після 1 січня 2009 року.
МКПЗ-9 у перекладі українською мовою видано друком як додаток до офіційного бюлетеня “Промислова власність” № 21 за 2008 рік.
Створена електронна версія МКПЗ-9, яка надається на безоплатній основі на веб-порталі Держдепартаменту та веб-сайті Укрпатенту як інформаційно-довідкова система (ІДС) “Міжнародна класифікація промислових зразків (Локарнська класифікація). Дев’ята редакція”.
25 грудня 2008 року на засіданні Урядового комітету з питань економічної політики було схвалено проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань інтелектуальної власності", розроблений Міністерством освіти і науки України на виконання Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу".
У столиці України з 15 по 19 грудня 2008 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція "ІНТЕЛПРАВО УЄФА ЄВРО 2012", організована Державним департаментом інтелектуальної власності.
Мета заходу - обговорення практичних питань стосовно політики об'єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) щодо захисту прав інтелектуальної власності під час підготовки та проведення фінального турніру Чемпіонату Європи з футболу 2010/12, а також щодо захисту від протизаконної комерційної діяльності, яка завдає шкоди УЄФА.
Конференцію відкрив перший заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Володимир Жаров. Він привітав учасників та гостей заходу, зазначивши, що під час конференції планується максимально розглянути актуальні питання організації захисту прав інтелектуальної власності УЄФА й удосконалення нормативно-правових та інформаційних засобів забезпечення захисту таких прав. Пан Жаров підкреслив, що сьогодні в державі створена сучасна законодавча база щ
... Читать дальше »
18 декабря в ВР был зарегистрирован проект Закона "О внесении изменений в некоторые законы Украины для усиления охраны авторского и смежных прав" под № 3503, внесенный народными депутатами Степаном Давимукой, Степаном Курпилем (оба представители фракции "БЮТ"), Екатериной Самойлык (КПУ).
В частности, проектом предусматривается увеличение сроков охраны прав исполнителей и производителей фонограмм (видеограмм), установление ответственности за неуплату отчислений (%) производителям и импортерам оборудования и материальных носителей, с применением которых в домашних условиях можно воссоздать произведения, зафиксированные в фонограммах. Проектом также предложено дополнить перечень нарушений авторских прав такими видами, как неуплата роялти (вознаграждения) за публичное сообщение и публичное использование фонограмм и видеограмм.
После вступления в силу нового ГК в 2004 году возникли некоторые расхождения и коллизии между этим актом и Законом "Об авторском праве и смежных прав
... Читать дальше »
Украина присоединилась к Страсбургскому соглашению о международной патентной классификации и Локарнскому соглашению об основании международной классификации промышленных образцов.
За закон о присоединении Украины к Страсбургскому соглашению о международной патентной классификации проголосовали в среду 260 народных депутатов из 441, зарегистрировавшегося в сессионном зале.
Представляя документ в парламенте, заместитель министра образования и науки Максим Стриха подчеркнул, что в данном документе речь идет о том, что для международных патентных ведомств необходима унифицированная классификация, которая облегчает поиск патентов, а также облегчает работу заявителей.
М.Стриха сообщил, что на сегодняшний день к Страсбургскому соглашению присоединились 90 стран, в том числе Российская Федерация. Замминистра подчеркнул, что присоединение Украины к соглашению даст возможность принимать активное участие в усовершенствовании патентной классификации в том числе.
Представники Міжнародної конфедерації авторських та композиторських товариств (CISAC) зі Східної Європи порадили Україні перейняти досвід Грузії у питанні зборів та розподілу винагороди за використання аудіовізуальних творів.
Така пропозиція була висловлена представниками декількох товариств-членів CISAC під час тренінгу «Аудіовізуальні твори – CIS-Net», який проходив 26-27 листопада у Будапешті (Угорщина). Організатором заходу виступив регіональний офіс Міжнародної конфедерації авторських та композиторських товариств (CISAC) та Міжнародного бюро товариств з управління правами на звукозапис та механічне відтворення (BIEM).
Як відомо, в Україні, на відміну від інших східноєвропейських країн, користувачі досі не сплачують авторську винагороду за використання аудіовізуальних творів.
«Як нам вдалося вирішити цю проблему? Дуже просто. Були прийняті відповідні закони, за невиконання яких передбачена сувора відповідальність – і користувачі були просто вимушені платити.
... Читать дальше »
Вийшов друком черговий номер журналу "Інтелектуальна власність". З нього ви отримаєте останні відомості щодо аспектів правової охорони об’єктів промислової власності та авторського права.
16 грудня у столиці України розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція "ІНТЕЛПРАВО УЄФА ЄВРО 2012", яку проводить Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України.
Як повідомили кореспонденту УКРІНФОРМу в оргкомітеті конференції, метою заходу є обговорення практичних питань стосовно політики Об'єднання європейських футбольних асоціацій (УЄФА) щодо захисту прав інтелектуальної власності УЄФА та його комерційних партнерів при підготовці та проведенні в Україні фінального турніру чемпіонату Європи з футболу 2012 року, а також щодо протизаконної комерційної діяльності, що завдає шкоди УЄФА.
У конференції беруть участь представники органів державної влади України, задіяних у сфері охорони та захисту прав інтелектуальної власності; УЄФА; Федерації футболу України; Польської футбольної асоціації; Патентного відомства Польщі; приймаючих міст; експерти провідних вітчизняних та іноземних юридичних фірм.