Днями Держдепартамент інтелектуальної власності отримав сертифікат відповідності системи управління якістю вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000.
На виконання заходів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 року № 614 „Про затвердження Програми запровадження системи управління якістю в органах виконавчої влади” з метою підвищення результативності та ефективності діяльності у Держдепартаменті інтелектуальної власності, що є урядовим органом державного управління, який діє у складі Міністерства освіти і науки України та йому підпорядковується, розроблено та запроваджено систему управління якістю відповідно до вимог національного стандарту ДСТУ ISO 9001-2001 "Системи управління якістю. Вимоги".
У рамках процесу побудови системи управління якістю створено Координаційну раду з якості Держдепартаменту, розроблено та затверджено комплект документів, необхідних для функціонування системи управління якістю, проведено внутрішні та зовнішні передсертифікаційні аудити.
За результатами проведеної роботи Держдепартамент отримав вищезазначений сертифікат – офіційний документ, який підтверджує, що його діяльність щодо надання послуг у сфері організаційного забезпечення охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності здійснюється відповідно до вимог зазначеного міжнародного стандарту.
Держдепартамент орієнтується на використання передового світового досвіду, освоєння та впровадження новітніх технологій з метою досягнення максимального задоволення потреб клієнта – винахідника, науковця, новатора, творчої еліти країни. Безпосереднє завдання керівництва полягає у постійному поліпшенні якості послуг та задоволенні зростаючих до них вимог.
Довідка
ISO (Міжнародна організація з стандартизації) – це всесвітня федерація національних органів стандартизації (комітетів – членів ISO). Міжнародні стандарти розробляють, як правило, технічні комітети ISO. Кожний комітет-член, зацікавлений у предметній галузі діяльності, для якої було створено технічний комітет, має право бути представлений у цьому технічному комітеті. Міжнародні урядові та неурядові організації, які взаємодіють з ISO, також беруть участь у роботах. З усіх питань стандартизації у галузі електротехніки ISO тісно співпрацює з Міжнародною електротехнічною комісією (ІЕС).
Міжнародні стандарти готують згідно з правилами, викладеними у Директивах ISO/IEC.
ISO 9000 це - серія міжнародних стандартів, розроблених Міжнародною організацією по стандартизації ISO. У цих стандартах встановлено вимоги до побудови, організації та функціонування системи менеджменту якості в організації (на підприємстві). Простіше кажучи, в стандартах серії ISO 9000 містяться вимоги до системи управління організацією, виконання яких необхідне для забезпечення стабільної якості продукції, що випускається, або послуг, що надаються.
Сертифікат відповідності системи якості вимогам стандарту ISO 9001:2000 - це офіційний документ, підтверджуючий, що діяльність по виробництву продукції/наданню послуг (включаючи післяпродажне обслуговування) організована відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2000 (ДСТУ ISO 9001-2001) "Системи менеджменту якості. Вимоги".