З 24 по 28 листопада у м. Женева, Швейцарія, проходить шосте засідання Робочої групи з правового розвитку Мадридської системи міжнародної реєстрації торговельних марок.
В рамках виконання своїх зобов'язань Україна як держава-член Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків (Мадридська угода) та Протоколу до цієї угоди (Протокол) має брати участь в процесі правового розвитку Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків. Участь у засіданні Спеціальної робочої групи надасть можливість Україні як члену двох угод одночасно (Мадридської угоди і Протоколу) врахувати державні інтереси під час підготовки рекомендацій для розгляду Асамблеєю Мадридського Союзу, зокрема при перегляді ст. 9sехіеs. Протоколу, а також вносити можливі правки у Спільні Правила до Мадридської угоди та Протоколу з метою удосконалення та спрощення Мадридської системи, кінцева мета якої - управління єдиним договором і забезпечення рівності між всіма договірними сторонами Протоколу.
Для України дуже важливі зміни щодо міжнародної реєстрації знаків згідно Мадридської системи, які відбуватимуться найближчим часом, а саме:
строк винесення відмови в охороні; система індивідуального мита; можливість перетворення міжнародної реєстрації в національну або регіональну; мовний режим в рамках Мадридської системи тощо. Участь у засіданні Спеціальної робочої групи також надасть можливість розглянути та опрацювати запропоновані Міжнародним бюро типові бланки; отримати необхідну інформацію для розробки відповідних положень нормативно-правових документів, що стосуються виконання Україною зобов'язань відповідно до Мадридської угоди і Протоколу, та під час проведення експертизи знаків відповідно до процедури міжнародної реєстрації; опрацювати питання щодо доцільності розгляду пропозицій щодо майбутнього правового розвитку Мадридської системи з урахуванням інтересів України.
Під час засідання Робочої групи буде обрано президента та двох віце-президентів. Учасники візьмуть участь в обговоренні питань стосовно пропозицій, які надано до розгляду делегаціями Норвегії та Японії.
Пропозиції Норвегії (документ MM/LD/WG/6/2) спрямовано на правовий розвиток Мадридської системи (перспективні пропозиції на 10 - 20 років вперед). Вони стосуються двох положень:
вилучення залежності від базової заявки або базової реєстрації (стаття 6(2) Мадридської угоди про міжнародну реєстрацію знаків та Протоколу до неї); прийняття поправки до статті Зbis Протоколу, а саме розгляд питання щодо надання можливості поширювати міжнародну реєстрацію на відомство Договірної сторони, яке є відомством походження. Ці пропозиції є доцільними для подальшого обговорення, проте потребують глибокого вивчення Україною, зокрема можливих змін в частині зборів (за національною процедурою).
Заява Японії (документи MM/LD/WG/4/5, MM/LD/WG/4/5 Соrr.) містить пропозиції щодо початку обговорення розвитку Мадридської системи міжнародної реєстрації знаків. Ця заява базується на пропозиціях Норвегії та містить інформацію про ситуацію, що склалася та може виникнути в Японії щодо міжнародних заявок у зв'язку з такими пропозиціями. Ця інформація на думку японської делегації може сприяти дискусії про поліпшення Мадридської системи в майбутньому.