DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
Вітчизняні юристи попереджують про необхідність дотримання прав інтелектуальної власності Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА) під час підготовки та проведення в Україні фінальних матчів Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012. Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив голова Державного департаменту інтелектуальної власності Микола ПАЛАДІЙ.
Він повідомив, що товарний знак “ЄВРО 2012” зареєстрований УЄФА в нашій державі і перебуває під її захистом. М.ПАЛАДІЙ зазначив, що належний захист інтелектуальних прав є однією з головних вимог УЄФА до України як приймаючої чемпіонат сторони. Питання об’єктів інтелектуальної власності під час п
... Читать дальше »
За 2008 рік державне підприємство «Українське агентство з авторських та суміжних прав» зібрало 19,3 млн. гривень авторської винагороди. Це майже на 4 млн. грн. більше, ніж було зібрано в 2007 році (15,5 млн. гривень).
У минулому році вітчизняним та зарубіжним авторам було виплачено близько 10,5 млн. гривень. До державного бюджету перераховано 2,2 млн. гривень. Решта зібраних коштів знаходиться у процесі обробки інформації та ідентифікації авторів, тобто ці гроші будуть виплачені авторам у наступні періоди.
В минулому році левова частка зборів авторської винагороди припала на сферу публічного виконання, що можна вважати певною «традицією» за час існування ДП УААСП. Найбільші надходження у цій сфері забезпечили «великі права» (збори за використання творів у театральній сфері) – більш ніж 7,8 мільйонів гривень, що складає майже 43% від загальних по
... Читать дальше »
Державним департаментом інтелектуальної власності прийнято рішення від 02.02.2009 року про тимчасову заборону (зупинення) прав організації колективного управління – Всеукраїнської громадської організації Гільдія кінорежисерів "24/1" (далі – Гільдія).
Підставою для застосування санкції до Гільдії стало порушення організацією вимог пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 21.05.2003 року № 311 “Про затвердження Порядку обліку організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю” щодо приведення своїх документів, у тому числі статутних документів та звітної інформації, у відповід
... Читать дальше »
Відбулося чергове засідання Робочої групи користувачів пошукового порталу EPOQueNet Укрпатенту, до складу якої входять представники галузевих відділів відділення експертизи заявок на винаходи, корисні моделі та топографії інтегральних мікросхем (ТІМ), а також відділу патентно-пошукових робіт.
На засіданні обговорювалися важливі питання з організації користування та підходів до проведення патентно-інформаційного пошуку у таких галузях як електрофізика, органічна хімія та фармацевтика, біотехнологія тощо. Експерти з різних відділів обмінялися досвідом та розповіли про особливості проведення пошуку у відповідних галузях, також обговорили вдосконалені стратегії проведення патентного пошуку із врахуванням досвіду Європейського патентного відомства (ЄПВ).
EPOQUEnet – це пошуковий портал ЄПВ, до якого експерти Укрпатенту мають доступ з 2007 року Цей
... Читать дальше »
У світовій системі інтелектуальної власності зміни до попередньої редакції МПК-2006 (як повідомляла ВОІВ) набрали чинності з 1 січня 2009 року. У діяльності державної системи правової охорони інтелектуальної власності нова редакція (2009) базового рівня МПК у перекладі українською мовою відповідно до наказу Держдепартаменту від 27.12.2008 № 269 застосовуєтьсяз дати її опублікування в повному обсязі– з 25 лютого 2009 року.
Крім друкованої версії базового рівня МПК(2009), станом на 1 січня 2009 року створена такожелектронна версія базового рівня МПК (2009).
Ураховуючи те, що для класифікування патентних документів в Україні застосовується українська версія МПК,
... Читать дальше »
11 березня 2009 року відбулося чергове засідання колегії Держдепартаменту інтелектуальної власності. Засідання колегії провів голова Держдепартаменту Микола Паладій.
На порядку денному розглядалися наступні питання: - Про «Концепцію розвитку державної системи правової охорони інтелектуальної власності на 2009-2014 роки»; - Розгляд фактичного Кошторису видатків ДП «Український інститут промислової власності» та філії «Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг», спрямованих на розвиток державної системи правової охорони інтелектуальної власності за 2008 рік; - Про організацію навчання у 2009 році за рахунок коштів, спрямованих на розвиток державної системи правової охорони інтелектуальної власності, працівників державної системи, судової гілки влади та спеціалістів інших орг
... Читать дальше »
2008 року Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) отримала рекордну кількість заявок на реєстрацію міжнародних торгових марок у рамках Мадридської системи — 42075 звернень.
Щоправда, якщо в першому півріччі приріст становив 6,9% порівняно з 2007 роком, у другому він уповільнився до 3,9%. Найбільше заявок подано з Німеччини, Франції та США. Перелік країн, в яких заявники хотіли б захистити торгові знаки, очолюють Китай, Росія та США, повідомляє Україна й СОТ.
Україна — сьома у списку бажаних адрес захисту торгових марок. За кількістю заявників ми посіли 26-е місце, подавши 217 заявок — на понад 11% більше порівняно з 2007 роком. Мадридська система міжнародної реєстрації знаків базується на Мадридській угоді про міжнародну реєстрацію знаків (1891 рік) та Протоколі до Мадридської угоди
... Читать дальше »
3 березня 2009 року у м.Женева, Швейцарія, відбулася чергова сесія Ради з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності (ТРІПС).
На вище зазначеному заході обговорювалися наступні питання: - стан нотифікацій відповідно до Угоди ТРІПС; - огляд стану імплементації країнами-членами положень Угоди ТРІПС; - перегляд положень статті 27.3 (b) Угоди ТРІПС; зв’язок між Угодою ТРІПС та Конвенцію з біологічного різноманіття; охорона традиційних знань та фольклору; - технічне співробітництво; - вибори голови.
Відповідно до п.2 порядку денного сесії представники делегації України поінформували держави-члени СОТ щодо стану імплементації в Україні законодавства в сфері інтелектуальної власності (ІВ).
Зокрема, було зазначено, що з метою забезпечення вступу України до
... Читать дальше »
Инновационные технологии, новые разработки, полезные изобретения и прочие атрибуты научно-технического прогресса в странах Европы возведены до уровня национальной идеи. В Украине же из-за "критического", как говорят эксперты, состояния дел в сфере интеллектуальной собственности госбюджет ежегодно недополучает миллиарды. И это в условиях, когда на счету каждая копейка!
В нашей независимой стране авторское право существует 17 лет. Однако то, насколько оно вписывается в реальную ситуацию и способно на нее влиять - вопрос риторический. Взять хотя бы пример с вознаграждением авторов. В нашей стране с момента реализации закона об авторских и смежных правах ежегодно организациями коллективного управления собирается только 3,4 млн евро авторского вознаграждения, в то время, как в соседней Польше лишь в сфере муз
... Читать дальше »