DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
17 вересня 2008 року у Київському міському будинку учителя відзначено День винахідника і раціоналізатора, організаторами якого вже вкотре стали Держдепартамент інтелектуальної власності та Український інститут промислової власності.
Поступово в наше суспільство приходить розуміння того, що саме інтелект і знання сьогодні є дійсним капіталом нації. У зв'язку з цим треба відзначити значну законодавчу та організаційно-правову роботу у сфері інтелектуальної власності, здійснену фахівцями державної системи правової охорони інтелектуальної власності за останні роки. Результати цієї діяльності, які наблизили інтеграцію нашої країни у світову спільноту як рівноправного партнера, визнано впливовими міжнародними організаціями.
Для України стало справжньою подією те, що з 16 травня поточного року вона стала членом Світової організації торгівлі (СОТ), цей шлях довелося долати майже 15 років. У цій події є й істотний внесок усіх представників державної системи правової охорони інтелек
... Читать дальше »
Розміщено наказ Держдепартаменту № 184 від 09.09.08 про відзначення кращих винахідників та працівників державної системи правової охорони інтелектуальної власності з нагоди Дня винахідника і раціоналізатора (ВіР).
Протягом серпня 2008 року продовжувалась робота щодо державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".
По предложению Министерства экономики Украины в Севастополе в рамках XIII международной практической конференции «Проблемы и перспективы инновационного развития экономики» состоялось рабочее совещание заместителей руководителей органов исполнительной власти государств-участников СНГ, отвечающих за инновационное развитие.
Такое совещание проводится впервые за последние 8 лет. Это завершающий этап большой подготовительной работы, проведенной для того, чтобы на заседании Совета глав правительств СНГ в ноябре 2008 года принять решение о разработке «Межгосударственной целевой программы инновационного сотрудничества стран-участников СНГ на период до 2020 года». В настоящее время осуществляется доработка подготовленных украинской стороной соответствующих материалов.
На совещании представлены к рассмотрению организационно-правовые вопросы финансирования разработки проекта Межгосударственной целевой программы, а также проекты межгосударственных инновационных программ, внесен
... Читать дальше »
Шановна творча еліта України – винахідники, раціоналізатори, науковці, новатори!
Прийміть щирі вітання з нагоди свята – Дня винахідника і раціоналізатора!
Cьогодні інтелектуальна власність у нашій країні набуває особливого стратегічного значення. Ми вступили в епоху новітніх технологій, розробок, винаходів та інновацій.
Саме вони стають основною продуктивною силою й гарантують конкурентоспроможність країни в глобалізованому світі, а інтелектуальна могутність нації визначає її місце й роль у міжнародній спільноті.
Тому наш пріоритет – забезпечити високу якість захисту всіх напрацювань творчої людини відповідно до найкращих європейських стандартів. З приємністю хочу зазначити, що нині ми маємо нормативно-правову базу, яка відповідає міжнародним нормам і стандартам, зокрема, вимогам СОТ. А відтак - будемо прагнути у найкоротший час створити в Україні цивілізований ринок інтелектуальної власності, щоб кожен винахідник і раціоналізатор відчував, що його праця п
... Читать дальше »
Відповідно до даних дослідження, Україна займає 57-е місце у світі з "Індексу конкурентоспроможності галузі інформаційних технологій (ІТ)"
У 2008 році Україна посіла 57 місце у світі в "Індексі конкурентоспроможності галузі ІТ", поступивши одну позицію у порівнянні з 56 місцем у рейтингу за 2007 рік. За минулий рік Україна не особливо просунулася в плані поліпшення конкурентоспроможності галузі ІТ. Українські науково-дослідна сфера й ІТ інфраструктура усе ще залишаються одними з найменш розвинених у світі. Про це повідомляється в доповіді за результатами дослідження, проведеного Economist Intelligence Unit за замовленням Business Software Alliance (BSA).
У дослідженні, що проводиться вже другий рік підряд, для 66 країн світу визначається й проводиться порівняння показників галузі ІТ, від яких найбільшою мірою залежить рівень її конкурентоспроможності. Хоча в порівнянні з минулим роком провідна двадцятка країн не перетерпіла змін, однак 9 країн поліпшили свої позиції, а
... Читать дальше »
9-11 вересня відбувся візит офіційних представників Chemical Abstracts Service (CAS) Пола Петерса (Керуючий директор з країн Європи) та Велі-Пекка Хюттінена (Менеджер з країн Центральної та Східної Європи) до України. Chemical Abstracts Service є підрозділом Американського хімічного товариства (American Chemical Society) та є всесвітнім лідером у галузі хімічної інформації. Його метою було проведення семінару-тренінгу для експертів Укрпатенту.
Бази даних CAS є унікальними для проведення інформаційного пошуку у патентній та непатентній літературі у галузі хімії, фармацевтики, біотехнології, агрохімії та металургії тощо, включаючи пошук по хімічним структурам та послідовностям. CAS має також розвинену програму з навчання роботі з базами даних, включаючи як виїзні, так і інтернет-тренінги.
Бази даних Chemical Abstract Service широко використовують як науково-дослідницькі, так і патентні установи по всьому світові, наприклад, USPTO, EPO та багато інших патентних установ Нім
... Читать дальше »
Вийшло друком видання "Основи інтелектуальної власності" - перший підручник в Україні у цій сфері для учнів загальноосвітніх навчальних закладів різних типів та студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації за загальною редакцією голови Держдепартаменту інтелектуальної власності, доктора наук у галузі права, кандидата економічних наук М.В. Паладія та доктора психологічних наук, професора, завідувачки лабораторії профорієнтації Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих АПН України Н.А. Побірченко.
Важливою особливістю першого видання підручника є те, що в ньому висвітлюються історичні факти, значна увага приділена розкриттю правових основ розвитку винахідництва, подано види об’єктів та характеристику суб’єктів інтелектуальної власності, підкреслюється важливість усвідомлення учнями власної ролі в досягненні життєвого успіху, вибору правильної професії, побудови кар’єри тощо.
Станом на 1 вересня 2008 року (з 1992 року) всього зареєстровано 237505 охоронних документів: 88836 патентів на винаходи з урахуванням перереєстрованих авторських свідоцтв та 20-річних після коротких; 35136 патентів на корисні моделі; 17236 патентів на промислові зразки; 96281 свідоцтво на знаки для товарів і послуг з урахуванням розділених реєстрацій; 11 свідоцтв на топографії ІМС; 3 реєстрації кваліфікованого зазначення походження товару; 2 свідоцтва на право на використання зареєстрованих кваліфікованих зазначень походження товарів.