DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
Голова Асоціації патентних повірених України Василь Красніков підписав відкрите звернення до Прем'єр-Міністру України Юлії Тимошенко у якому просить оприлюднити її позицію стосовно дій Голови Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Володимира Полохала, який, на думку патентних повірених "запроваджує руйнування державної системи правової охорони інтелектуальної власності України" (публікується без змін), повідомляє УНІАН.
"Шановна Юліє Володимирівно!
Просимо Вас висловити свою позицію стосовно дій Голови Комітету Верховної Ради з питань освіти і науки Володимира Полохала, який запроваджує руйнування державної системи правової охорони інтелектуальної власності України.
Нам відомо, що Рішення стосовно реорганізації системи, які з'являються щоразу після засідання Комітету, не підтримують його члени. Це є одноосібні переконання Володимира Полохала, які, однак, приймають форму офіційного документа, і подаються від імені Комітету.
Нещодавно українські музиканти звинуватили державу в тому, що вони недоотримали за свою діяльність 1 млрд. грн. Позицію другої сторони сьогодні представляє Леонід Пашковський, директор державного підприємства «Українське агентство авторських і суміжних прав».
- Українські автори і виконавці стверджують, що організації колективного управління, які збирають винагороду за музику, фактично нічого їм не виплачують. Це так?
- Для початку необхідного розмежувати два поняття – авторське право і суміжні права. Наприклад, по радіо грає пісня. Для її створення хтось написав текст, хтось музику, а виконавець її зіграв і заспівав. Так от, текст і музика цієї пісні – це об'єкт авторського права, яким повною мірою розпоряджається їх творець (правовласник). А виконання – це об'єкт суміжних прав, яким розпоряджається виконавець або звукозаписна компанія. Як автор, так і виконавець за прокрутку цієї пісні на радіо, телебаченні, в барі, ресторані, згідно з українським законодавством, повин
... Читать дальше »
10 жовтня 2008 року в урочистій обстановці вручено державні дипломи про вищу освіту 152-ом випускникам Державного інституту інтелектуальної власності - спеціалістам та магістрам, 35 з яких отримали дипломи з відзнакою.
Випускників привітали: заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, перший заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Володимир Жаров, ректор Державного інституту інтелектуальної власності Володимир Пархоменко та інші гості, викладачі, випускники.
Максим Стріха, привітавши випускників, зазначив, що в Україні за світовими мірками працює потужна когорта науковців, винахідників, які своїми інноваційними розробками та винаходами збагачують світову скарбницю технологій. - На жаль, більшість творчої еліти українців не вміють захищати свої права на інтелектуальну власність.
В Україні, як і в усьому світі, сьогодні інтелектуальна власність – це є приватна власність, а як захищати права на неї, впроваджувати об’єкти ІВ, щоб був
... Читать дальше »
13 жовтня 2008 року відбулася зустріч голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Миколи Паладія з директором з питань міжнародного співробітництва Європейського патентного відомства (ЄПВ) паном Жераром Жиру, під час якої підписана Програма співробітництва між Держдепартаментом та ЄПВ на 2008-2010 роки.
Зазначена Програма передбачає напрями співробітництва двох відомств у сфері промислової власності на наступні два роки, зокрема заплановано проведення аналізу українського законодавства у сфері промислової власності, навчання експертів ДП „Український інститут промислової власності”, розвиток медіації у сфері інтелектуальної власності, проведення спільних форумів та семінарів з актуальних питань, започаткування співробітництва Державного інституту інтелектуальної власності та Академії ЄПВ у сфері навчання фахівців з питань інтелектуальної власності. Крім того, враховуючи те, що Україна розглядається її європейськими партнерами як потенційний член ЄПВ, Програма співробітниц
... Читать дальше »
Таку думку висловив Заступник Голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі — Держінвестицій) Сергій Москвін, виступаючи 10 жовтня 2008 року на ІІІ Щорічному Національному форумі "Злиття та поглинання (M&A) в Україні".
У своїй доповіді на тему "Рейдерство — загроза економіці та державі" Сергій Москвін, зокрема, зазначив, що у законодавстві України майже відсутні механізми боротьби з рейдерством, внаслідок чого цей інструмент перерозподілу власності та особистих інтересів залишається безкарним з боку держави.
За словами доповідача, головними негативними наслідками рейдерства в Україні є: негативний вплив на інвестиційний клімат; дестабілізація роботи вітчизняних підприємств; руйнація трудових колективів та соціальні конфлікти; погіршення міжнародного іміджу країни в цілому.
Ефективній протидії протиправному поглинанню підприємств, на думку заступника голови Держінвестицій, сприятиме впровадження наступних чинників:
8-10 жовтня 2008 року в Україні відзначено 50-річчя від дня заснування Українського інституту науково-технічної і економічної інформації (УкрІНТЕІ). У програмі заходів відбулися: виставка-презентація „Інформаційні ресурси і технології”, засідання вченої ради, VІІІ міжнародна науково-практична конференція „Електронні інформаційні ресурси: проблеми формування, обробки, поширення, захисту та використання”. У заходах взяли участь представники Міжнародного центру наукової і технічної інформації (м. Москва), Міждержавної координаційної ради з НТІ СНД, наукових та інформаційних організацій Азербайджану, Білорусі, Казахстану, Латвії, Молдови, Російської Федерації, Угорщини тощо. У засіданні вченої ради також взяли участь представники організацій партнерів та споживачів науково-технічної інформації. Серед них: Держдепартамент інтелектуальної власності, ДП „Український інститут промислової власності” (Укрпатент), обласні центри ІНТЕІ України, попередні директори та ветерани УкрІНТЕІ та інш
... Читать дальше »