DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
Протягом вересня 2008 року до Держдепартаменту інтелектуальної власності надійшло 3709 заявок на об'єкти промислової власності (ОПВ). З них: всього на винаходи - 435, всього на корисні моделі - 496, на промислові зразки - 135, всього на знаки для товарів і послуг - 2643.
Внесено зміни до Інструкції щодо заповнення форми Державного статистичного спостереження N 7-нт (ліцензії) "Звіт про укладання договорів стосовно розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності.
З переліку об'єктів права інтелектуальної власності, ліцензійні договори на використання яких підлягають обліку згідно із цією Інструкцією та відображенню у формі № 7-нт, вилучено комерційні таємниці та комп'ютерні програми.
Наказ Державного комітету статистики України від 28.07.08 р. N 257 набуде чинності з 17.10.08 р.
10 жовтня 2008 року відбулася спільна нарада керівництва Держдепартаменту інтелектуальної власності, ДП "Український інститут промислової власності" та Експертної ради Національної академії наук України (НАН України).
На нараді зазначено, що за останні роки в Україні у сфері охорони прав інтелектуальної власності (ІВ) здійснено комплекс заходів, що включає вдосконалення законодавства, адміністративні та організаційні заходи, підготовку кадрів й інформування громадськості, що сприяє покращенню ситуації в даній галузі.
Разом з тим, однією з основних проблем у сфері охорони прав ІВ продовжує залишатися недостатня ефективність взаємодії між державною системою правової охорони інтелектуальної власності та вітчизняною наукою. Саме з метою налагодження плідної співпраці й відбулася спільна нарада керівництва вищеназваних установ.
У нараді взяли участь: М.В.Паладій – голова Державного департаменту інтелектуальної власності, А.Г.Жарінова – директор Укрпатенту, Л.Й.Глухів
... Читать дальше »
Протягом вересня 2008 року відбувалась активна робота по реалізації завдань, спрямованих на проведення державної політики у сфері використання прав на об`єкти промислової власності (далі - ОПВ), що мають правову охорону в Україні.
Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила народна артистка України Руслана Лижичко. За її словами, артисти і продюсери також вимагають звернути увагу на гострі проблеми музичної індустрії заради подальшого розвитку української музичної культури.
Зокрема, як зазначила Р. Лижичко, минуло більше п'яти років після прийняття постанов Кабінету міністрів України, які зобов'язують телерадіокомпанії, всі заклади громадського харчування (кафе, бари, ресторани), заклади торгівлі (супермаркети, торговельно-розважальні центри), заклади дозвілля (клуби), підприємства транспорту (таксі, маршрутні таксі, оператори автобусних і залізничних перевезень), у яких звучить музика, сплачувати відсоток від своїх доходів тим, хто створив музичний продукт. "Мені хочеться вірити, що реакція на цей лист буде якнайшвидшою. Якщо на цього листа не відреагує Кабмін, то це буде приниження артистів, однозначно" — сказала Р. Лижичко.
Вона зазначила, що вела переговори з багатьма українськими виконавц
... Читать дальше »
Заместитель руководителя Государственного департамента по защите интеллектуальной собственности Владимир Дмитришин рассказал «i», что большая часть государственных учреждений в стране до сих пор пользуется пиратским софтом. Для того чтобы заменить его на лицензионный, нужны дополнительные средства, которые из бюджета очень непросто получить.
Вопрос: Когда в государственных органах начали всерьез задумываться над тем, что почти все ПО у них не легализовано?
Ответ: С 2002 г., когда в органах государственного управления сложилось четкое понимание того, что дальше так продолжаться уже не может. В результате было принято решение, что работу по легализации ПО нужно начинать именно с государственных органов. То есть начинать с себя.
На самом деле, с моей точки зрения, аморально и противоестественно, когда, скажем, милиционер, который сидит и набирает на компьютере протокол о правонарушении в сфере авторского права, сам использует нелицензионный софт. Исходя из всего выше
... Читать дальше »
Постійно поповнюється патентно-інформаційна база експертизи (ПІБ). Загальний обсяг колекції CD-ROM та DVD-ROM у ПІБ станом на 1 вересня 2008 року становить понад 12250 дисків.
25-27 вересня 2008 р. в Севастополі відбувся ІV Міжнародний салон винаходів і нових технологій "Новий Час", в якому взяли участь ведучі організації винахідників, фірми та установи 24 країн світу: Азербайджан, Аргентина, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Індія, Іспанія, Італія, Естонія, Казахстан, Канада, Молдова, Німеччина, Польща, Російська Федерація, Румунія, Сербія, США, Туркменістан, Україна, Франція, Хорватія, Японія.
У рамках Салону відзначено святкування 40-річчя Міжнародної федерації асоціацій винахідників (IFIA).
У заході взяли участь представники: Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України, Державного підриємства «Український інститут промислової власності», Української академії наук, Державного агентства з інтелектуальної власності Республіки Молдова, Румунського форуму винахідників, Румунського товариства винахідників, Національного інституту винахідництва Румунії, Польського товариства винахідників
... Читать дальше »
30 вересня 2008 року в ДП "Український інститут промислової власності" проходить навчальний семінар на тему: "Технологічний аудит результатів науково-технічної діяльності". Відкрив захід перший заступник голови Державного департаменту інтелектуальної власності Володимир Жаров.
Програма семінару Результати науково-практичної діяльності як об’єкт комерціалізації (П.М. Цибульов, перший проректор Державного інституту інтелектуальної власності, доктор технічних наук). Технологічний аудит (П.М. Цибульов, перший проректор Державного інституту інтелектуальної власності, доктор технічних наук). Оцінка майнових прав інтелектуальної власності (О.Є. Кияшко, старший викладач Державного інституту інтелектуальної власності, патентний повірений України). Договори щодо розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності: ліцензійні договори та договори про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності (О.О. Тверезенко, завідувачка сектора позначен
... Читать дальше »
У період з 16 по 19 вересня ц.р. у м. Берн (Швейцарія) відбулося сьоме спільне засідання Українсько-Швейцарської комісії з питань економічного співробітництва.
У роботі комісії Державний департамент інтелектуальної власності представляв заступник голови Держдепартаменту Володимир Дмитришин.
На порядок денний засідання було винесено питання стосовно економічної ситуації у Швейцарії та в Україні, питання двосторонніх торгівельно-економічних відносин, розвитку двосторонньої торгівлі, розвитку інвестування, співпраці швейцарських та українських компаній та механізмів охорони та захисту прав інтелектуальної власності в Україні.
Було розглянуто також питання стосовно стану справ щодо правової охорони інтелектуальної власності, які належать особам-резидентам Швейцарії та питання співробітництва Державного інституту інтелектуальної власності України та Інституту інтелектуальної власності Швейцарії.
Задля активізації співпраці у сфері інтелектуальної власності, з
... Читать дальше »