DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
В Україні розпалюється черговий конфлікт навколо органа державної влади. Цього разу об'єктом суперечки став Державний департамент інтелектуальної власності (ДДІВ). А одним з каталізаторів конфлікту став вступ України у СОТ.
Перший істотний удар по ДДІВ був нанесений у грудні минулого року. Тоді Рахункова палата обнародувала результати свого аудиту цього органу, заявивши про неефективність його роботи і значних фінансових порушеннях. ДДІВ обвинуватили у передачі функцій зі збору коштів від видачі патентів і інших документів, що охороняють інтелектуальну власність суб'єктам підприємницької діяльності, наслідком чого стало акумулювання грошей на їхніх рахунках, а не в держбюджеті. За даними Рахункової палати, за півтора року поза держбюджетом пройшли 115 млн. грн., з яких більш третини використані з порушенням діючого законодавства.
Однак, розгляд претензій Рахункової палати правоохоронними органами нічого не дало. У квітні Генпрокуратура відмовила у відкритті кримінальної
... Читать дальше »
5 червня 2008 року на базі Тернопільського національного економічного університету відбувся регіональний семінар з питань правової охорони об’єктів інтелектуальної власності, комерціалізації, захисту прав та управління інтелектуальною власністю на підприємствах (установах, організаціях).
Захід організовано Держдепартаментом інтелектуальної власності у рамках здійснення науково-практичних конференцій, семінарів, нарад та інших заходів з питань інтелектуальної власності у 2008 році.
У роботі семінару взяли участь: заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Володимир Дмитришин, начальник відділу економіки та інформаційного забезпечення Оксана Пархета, головний спеціаліст відділу організації захисту прав Дмитро Картушин.
Зокрема, Володимир Дмитришин розповів учасникам семінару про державну систему правової охорони інтелектуальної власності та про сучасний стан і перспективи розвитку законодавства України в сфері ІВ.
Протягом травня 2008 року відбувалась активна робота по реалізації завдань, спрямованих на проведення державної політики у сфері використання прав на об`єкти промислової власності, що мають правову охорону в Україні.
Нещодавно у Держдепартаменті інтелектуальної власності відбулося засідання „круглого столу” на тему „Правова охорона та захист лікарських препаратів та засобів захисту рослин. Проблеми та шляхи їх вирішення”.
У роботі „круглого столу” брали участь –економічний радник Посольства Сполучених Штатів Америки Крістіан Ярнел та співробітник економічного відділу Валентина Сиза, а також представники Держдепартаменту інтелектуальної власності, Міністерства охорони здоров’я України, ДП „Український інститут промислової власності”, Київського Борщагівського фармзаводу та представники у справах інтелектуальної власності (патентні повірені) України.
Роботу „круглого столу” відкрив заступник голови Держдепартаменту Володимир Дмитришин. Він, зокрема, зазначив, що тема „Правова охорона та захист лікарських препаратів та засобів захисту рослин. Проблеми та шляхи їх вирішення” є важливою і не тільки тому, що це охорона прав інтелектуальної власності, але, й тому що вона стосується здоров’я
... Читать дальше »
З 26 по 30 травня 2008 року в м.Одеса відбулася науково-практична конференція "Новації інтелектуальної власності", в якій брали участь заступник голови Держдепартаменту Валентин Чеботарьов, перший заступник директора з питань експертизи ДП "Український інститут промислової власності" Лев Глухівський та фахівці державної системи правової охорони інтелектуальної власності.
Упродовж тижня учасники та гості конференції мали змогу обговорити найважливіші питання, а саме: законодавчі новації, пов’язані із вступом України до ЄС; законодавчі зміни та практика, пов’язані із захистом прав інтелектуальної власності на митниці; державна фінансова підтримка інноваційних проектів; охорона та захист прав на комп’ютерні програми; засоби боротьби з піратською продукцією у сфері інтелектуальної власності; охорона та захист комерційних (фірмових) найменувань, торгових марок і географічних зазначень, зокрема: алкогольні напої, мінеральна вода та кондитерські вироби; охо
... Читать дальше »
З 27 по 29 травня 2008 року в м. Київ відбувся форум з питань інтелектуальної власності для суддів. Організатори заходу - Державний департамент інтелектуальної власності та Європейське патентне відомство.
Упродовж трьох днів учасники, а це провідні судді, юристи країн Монголії, Казахстану, Вірменії, Республіки Білорусь, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, мали змогу обговорити найважливіші питання захисту прав інтелектуальної власності, зосередившись, зокрема, на таких актуальних темах як: питання у сфері знаків для товарі та послуг, стандартна процедура подачі позовів та зустрічних позовів, їх розгляд; патенти – національна процедура. Стандартна процедура розгляду позовів: порушення патенту та визнання його недійсним; процесуальні питання: роль, значення та допустимість експертних висновків; використання доказів – експериментальні результати, дослідження; судові заборони – коли і при яких обставинах їх використовують; оцінка збитків та їх відшкодування; поза
... Читать дальше »
Вийшов друком черговий номер журналу "Інтелектуальна власність". Зокрема, у ньому опубліковано інтерв'ю з директором ДП "Український інститут промислової власності" Алою Жаріновою - "Найсучасніше інформаційне забезпечення - запорука ефективної охорони у сфері інтелектуальної власності"; статтю головного консультанта Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Геннадія Адрощука "Федеральний патентний суд Німеччини як орган патентної юрисдикції". А розділ "Сторінки історії" поповнився творчим доробком завідувача Музею правової охорони інтелектуальної власності Антоніни Ферчук "На шляху до українського патенту". Ці та інші матеріали читайте на сторінках четвертого номеру журналу.
Щовесни оприлюднюється Річний звіт Держдепартаменту інтелектуальної власності. Це дозволяє всебічно поглянути на його діяльність у попередній рік. У ньому можна ознайомитися з основними подіями року або прочитати детальніший звіт по різних напрямах. На сайті розміщено Річний звіт Держдепартаменту за 2007 рік.
В першій декаді червня 2008 року відбудеться презентація результатів комплексного дослідження впливу на економіку України виробництв, що базуються на використанні об’єктів авторського права і суміжних прав, проведених Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) та Держдепартаментом інтелектуальної власності.
У зазначеному заході візьмуть участь директор відділу творчих індустрій Всесвітньої організації інтелектуальної власності Димитер Ганчев, міжнародний експерт Стівен Е. Сивек, голова Авторсько-правового союза країн Центральної и Східної Европи Михалі Фічер, фахівці у сфері інтелектуальної власності, представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати, представники громадських організацій
В апреле в России прошел 11-й Московский Международный салон промышленной собственности «Архимед».
В Салоне участвовали 286 организаций, научно-исследовательских учреждений, предприятий разных форм собственности, вузов, иностранных представительств, в частности, патентных ведомств, союзов изобретателей и рационализаторов из 70 стран мира, которые в общей сложности представили 1042 экспоната. Кроме 45 регионов России, это были Сербия, Хорватия, Румыния, Молдова, Корея, Тайвань, США, Иран.
Основная тематика представленных экспонатов: борьба с загрязнением окружающей среды и ее охрана; безопасность, защита и спасение человека; медицина и здравоохранение; энергетика; наземный, морской и воздушный транспорт; промышленное оборудование; химическая промышленность; машиностроение; металлургия; радио, телевидение, дальняя связь; автомобильная промышленность и дорожная безопасность; сельскохозяйственная и пищевая промышленность; оргтехника-информатика; инновационное предпринимател
... Читать дальше »