DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
Щиро вітаю інтелектуальну та мистецьку еліту з Міжнародним днем інтелектуальної власності!
Інтелектуальна діяльність інженерів-конструкторів, винахідників і раціоналізаторів, науковців і письменників, композиторів і митців – золотий фонд і найдорожче національне надбання України.
Про це говорили і це усвідомлювали ще наші прадіди. У січні 1918 року ІV Універсалом Центральної Ради Україну було проголошено незалежною народною державою і одним із найважливіших завдань уряду Української Народної Республіки Універсал визначив необхідність підняти промисловість держави, розпочати творчу роботу в усіх галузях.
Нині наші яскраві винаходи та відкриття, літературно-мистецькі та наукові твори звеличують Україну в колі світових лідерів науково-технологічного і гуманітарного прогресу і, немов кришталеві джерела, привносять до національної скарбниці інтелекту життєдайну силу творення. Сьогодні інтелектуальний потенціал суспільства виступає запорукою успішних політичних і соці
... Читать дальше »
19 вересня 2007 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 1148 "Про внесення змін до Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності", що набирає чинності з дня вступу України до Світової організації торгівлі (далі – СОТ). За офіційним повідомленням генерального директора СОТ Паскаля Ламі від 21 квітня 2008 року Протокол про приєднання України до Марракешської угоди про заснування СОТ набирає чинності 16 травня 2008 року. Згідно з параграфом 1 зазначеного протоколу з цієї дати Україна стає членом СОТ. Отже, з цього дня набирає чинності зазначена постанова.
Верховна Рада на засіданні 10 квітня ц. р. прийняла Закон України "Про ратифікацію Протоколу про вступ України до СОТ ". Таке рішення підтримало 411 народних обранців за 226 необхідних, при цьому від голосування утрималася лише фракція КПУ в повному складі.
Як відомо, цим Протоколом визначається приєднання України до Світової організації торгівлі з урахуванням досягнутих сторонами в ході переговорів домовленостей, що представлені в п'яти документах. Зокрема, це звіт Робочої групи зі вступу України до СОТ, графік зобов'язань по товарах з доповненнями, графік специфічних зобов'язань у сфері торгівлі послугами, перелік зобов'язань щодо внутрішньої підтримки і експортних субсидій в сільськогосподарському секторі, а також список специфічних зобов'язань, які складаються з додаткових домовленостей між Україною і окремими країнами, повідомляє УТРО.
Відповідно до практики СОТ, загальні зобов'язання України консолідовано в звіті Робочої групи і в графіку зобов'язань України по та
... Читать дальше »
Верховна Рада України визнала порушенням прав власника товарного знака використання без його згоди аналогічних знаків і позначень у доменних іменах.
За прийняття відповідного законопроекту проголосувало 405 депутатів при необхідних 226, повідомляє 24.UA.
Відповідно затвердженим ВР змінам до закону "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", визнається порушенням прав власника свідоцтва на знак для товарів і послуг використання без його згоди в доменних іменах знаків і позначень, які дублюють вже зареєстрований знак, а також використовують схожі на зареєстрований знак позначення, які можуть привести до сплутування або ввести в оману інших виробників товарів чи послуг.
Передбачається, що зазначені зміни набудуть чинності від дня вступу України до СОТ.
Як повідомлялося 5 лютого Україна і СОТ домовилися про вступ України в організацію, а 10 квітня ц. р. Верховна Рада ратифікувала протокол про вступ України до СОТ.
"Україна в рамках співробітництва в Організації Чорноморського економічного співробітництва (далі — ОЧЕС) зацікавлена в участі в проектах, що стосуються розвитку загального ринку енергоносіїв, транспортної інфраструктури, розвитку рекреації і туризму, впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій", — заявив заступник Голови Державного агентства України з інвестицій та інновацій (далі — Держінвестицій) Сергій Москвін, виступаючи на бізнес-форумі ЧЕС "Інновації, конкурентоспроможність, інвестиції", що відкрився напередодні в Києві.
На думку Сергія Москвіна, у рамках ОЧЕС Україна може з успіхом здійснювати спільні наукові дослідження і проектно-конструкторські роботи, реалізовувати проекти технічного переозброєння і програми розвитку в Чорноморському регіоні.
Як повідомив доповідач, Держінвестицій працює над підготовкою Плану впровадження інновацій та інвестиційного плану в рамках Програми розвитку Автономної республіки Крим до 2017 року (далі — Програма). Особлив
... Читать дальше »
За даними дослідження міжнародної аналітичної компанії IDC за 2008 рік, неліцензійні програми Microsoft Windows і Office використовує 72% українців. При цьому 55% опитаних погодилося, що для їхніх домашніх комп'ютерів це може становити певну небезпеку. Порівняння цих двох цифр вказує, що багато наших співвітчизників (21%) зовсім свідомо йдуть на ризики, воліючи заощаджувати на покупці ліцензії. На думку експертів це пов'язане з недооцінкою тих загроз, які може викликати використання неліцензійного програмного забезпечення.
Найбільшою мірою піддані ризикам внаслідок використання контрафактних програмних продуктів молоді люди у віці близько 20 років, за плечима яких тільки шкільна освіта.
Дослідження досить чітко виявило гендерні розходження. На ризики готові йти 77% опитаних чоловіків і тільки 65% жінок. Освітній рівень також впливає на ступінь розуміння переваг, пов'язаних з ліцензійними комп'ютерними програмами. Серед українців, які одержали університетську освіту, на
... Читать дальше »
За ініціативою європейської сторони з 2008 року Європейське патентне відомство (ЄПВ) переходить на новий рівень співробітництва з Україною, відповідно до якого наша країна розглядається як потенційний член ЄПВ. Майбутній вступ України до ЄПВ є першим кроком на шляху інтеграції до Європейського Союзу.
З моменту створення (2000 рік) Державний департамент інтелектуальної власності здійснює співробітництво з Європейським патентним відомством, головним патентним відомством Європейського Союзу.
ЄПВ як регіональний орган, що займається видачею патентів у 32-х країнах Європи, приймає активну участь у розвитку сфери промислової власності в Україні.
Наша спільна діяльність спрямована на розвиток та покращення державної системи правової охорони інтелектуальної власності, зокрема, особлива увага приділяється питанням правової охорони промислової власності.
Метою нашої співпраці є забезпечення можливостей для отримання користувачами всіх можливих переваг від використ
... Читать дальше »
19 березня 2008 р. відбулося засідання Конкурсної комісії всеукраїнських конкурсів винахідницької діяльності, на якому підбито підсумки роботи та названо переможці конкурсів.
Конкурси "Винахід–2007" і на нагороду ВОІВ проводилися з 1 серпня 2007 р. в усіх регіонах України за наказом голови Державного департаменту інтелектуальної власності № 77 від 2 липня 2007 р. Функції Оргкомітету було покладено на Український центр інноватики та патентно-інформаційних послуг (УкрЦІПІП).
Оргкомітет провів інформаційно-рекламну компанію конкурсу, зокрема інформацію про конкурс поширено безпосередньо на підприємства, в організації, наукові установи та вищі учбові заклади — загалом майже до 1500 адресатів. Фахівці УкрЦІПІП надали численні консультації щодо умов участі та підготовки конкурсних документів. Оргкомітет приймав та реєстрував матеріали, що подавались на конкурс; забезпечив перевірку відповідності матеріалів умовам конкурсу; здійснив попередню оцінку матеріалів за встановленими
... Читать дальше »
Вийшов черговий випуск журналу "Інтелектуальна власність". Про доцільність надання права ініціювати правову охорону географічних зазначень територіальним громадам читайте у статті Л.Й. Глухівського. У розділі "Патентне право" можна ознайомитись із статтею М.І. Яценка та Ю.Ю. Колотілової "Розпорядження правами інтелектуальної власності протягом життєвого циклу сучасної продукції". Ці та інші матеріали читайте на сторінках березневого номеру журналу.
Альянс виробників програмного забезпечення (BSA) повідомляє про відкриття в Україні «гарячої» телефонної лінії 800-308-1111 з метою інформування кінцевих користувачів про ризики використання неліцензійних програмних продуктів, консультування з питань дотримання авторських прав і надання порад щодо управління ПО на підприємствах, в установах і організаціях.
Подзвонивши за цим номером, будь-яка особа, разом з одержанням корисної інформації, може повідомити оператора про відомі йому факти використання в діяльності компаній нелегальних копій комп’ютерних програм. BSA високо оцінює внесок кожного в боротьбу з піратством і завіряє про неухильне збереження конфіденційності джерела одержання таких даних. Всі дзвінки зі стаціонарних телефонів у границях України — безкоштовні.
Георг Хернлебен, директор BSA у країнах Центральної й Східної Європи відзначає: «Відкриття телефону «гарячої лінії» в Україні — це черговий крок у виконанні нашої глобальної місії — активної протидії комп’ют
... Читать дальше »