DP-PATENT
предлагает квалифицированную помощь в области правовой охраны объектов
интеллектуальной собственности, включая изобретения, полезные модели,
промышленные образцы, торговые марки, наименования мест происхождения товаров,
программы для ЭВМ, базы данных, а также в вопросах авторского права. Быстро, качественно.
в Днепре. Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com
У період з 28 по 29 жовтня 2008 року в штаб-квартирі Європейського патентного відомства у м.Мюнхен, Федеративна Республіка Німеччина, відбувся міжнародний Форум з питань промислової власності, що проводився Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань розширення.
Зазначений захід організовано з метою: • ознайомлення країн, на які поширюється європейська політика сусідства (у тому числі й України), з політикою, яку здійснює Європейський Союз у сфері промислової власності; • обміну найкращим досвідом з питань патентування між країнами-сусідами ЄС та державами-членами ЄС; • налагодження співробітництва між відомствами з питань інтелектуальної власності країн-сусідів ЄС, держав-членів ЄС та Європейським патентним відомством.
У семінарі взяли участь керівники відомств з питань інтелектуальної власності, які виступили із презентаціями державних систем правової охорони промислової власності. Українську делегацію очолив голова Держдепартаменту інтелектуальної
... Читать дальше »
Державний інститут інтелектуальної власності став членом Глобальної мережі академій у сфері інтелектуальної власності (Global Network of IP Academies – GNIPA).
Глобальну мережу створено Всесвітньою організацією інтелектуальної власності та Національним інститутом промислової власності Бразилії під час проведення першого симпозіуму для навчальних закладів у сфері інтелектуальної власності, який відбувся у березні 2007 року.
Голови академій з інтелектуальної власності з метою поглиблення співпраці для досягнення максимальної ефективності прийняли Декларацію (Ріо Декларацію), яка визначила різноманітні шляхи кооперації. Вони, зокрема, вирішили створити Глобальну мережу академій інтелектуальної власності. Цей крок сприяє підвищенню рівня освіти у сфері інтелектуальної власності, програм дистанційного навчання, досліджень у сфері інтелектуальної власності, а також досягненню інший цілей, визначених у Декларації.
За 9 месяцев 2008 года в Укрпатент поступили 39 122 заявки на регистрацию прав на изобретение. Это на 11% больше показателя аналогичного периода прошлого года. Такие данные содержатся в информационном бюллетене Государственного департамента интеллектуальной собственности, материалами которого располагает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ.
Общее количество заявок на изобретение полезной модели за отчетный период текущего года выросло на 9%, на промышленные образцы – на 20%. При этом количество заявок от национальных заявителей уменьшилось на 14% по сравнению с соответствующим периодом 2007 года, а количество заявок от иностранных заявителей по процедуре РСТ выросло на 14%.
Так, в 2008 году заявок на изобретение в Укрпатент поступило в целом 4338, в том числе по национальной процедуре от национальных заявителей – 2184 (за аналогичный период 2007 года – 2549), от иностранных заявителей – 230 (за аналогичный период 2007 года – 242); по процедуре РСТ – 1924 (за аналогичный период
... Читать дальше »
Ведущие производители программного обеспечения выступают за усовершенствование законодательства в сфере авторского права. Об этом сообщают «Українські Новини».
Соответствующие рекомендации содержит проект обращения участников круглого стола «Кризис в сфере защиты авторских прав на программное обеспечение в Украине и ее негативное влияние на экономику государства» к Верховной Раде, Кабинету Министров и Верховному Суду.
Участники круглого стола намерены просить Кабмин создать координационный совет при правительстве по защите авторских прав, внести на рассмотрение Рады проект закона о внесении изменений относительно авторского права и программного обеспечения, разработать порядок проверок законности использования ПО. Кроме того, они намерены просить Кабмин увеличить штат и материальное обеспечение специализированных подразделений и предусмотреть в государственном бюджете средства на полную легализацию ПО, которое используется органами государственной власти.
Підстава: Розпорядження Державного департаменту інтелектуальної власності від 19.05.2008 №44 на доручення першого віце-прем’єр-міністра №23093/1/1-08 від 26.04.2008 на рішення Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти від 16.04.2008 (протокол №14).
Верховная Рада Украины приняла Закон Украины «О ратификации соглашения между правительством Украины и правительством Республики Парагвай о торгово-экономическом сотрудничестве».
За такое решение проголосовали 235 народных депутатов из 433 зарегистрированных в зале.
Как отметила заместитель министра экономики Наталия Бойцун, это соглашение подписано в феврале 2008 года в Киеве, передает «УНИАН».
По ее словам, документом предусматривается введение на взаимной основе режима наибольшего содействия во всех вопросах торгово-экономического сотрудничества после вступления Украины в ВТО, предоставление и содействие участию украинских и парагвайских предприятий в выставках, презентациях, которые проходят на территории этих государств.
По ее словам, также соглашением предусматривается обмен технологиями, другими продуктами интеллектуальной собственности, предоставления технических услуг путем обмена или подготовки специалистов.
Нещодавно у Держдепартаменті інтелектуальної власності відбулася зустріч голови Миколи Паладія з директором з Європейських справ Міжнародної конференції товариств авторів та композиторів (СІЗАК) паном Мітко Чаталбашевим.
Темою зустрічі стало обговорення ситуації, яка склалася навколо організацій колективного управління.
У зазначеному заході взяли участь: начальник відділу європейської інтеграції та міжнародного співробітництва Держдепартаменту Олена Щербакова та начальник відділу з питань авторського права і суміжних прав Держдепартаменту Тамара Давиденко; директор ДП "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (ДП "УААСП") Леонід Пашковський та його заступник Олег Левченко.
Учасники зустрічі обговорили наступні питання: - ефективність механізму колективного управління правами у контексті постійного утворення нових організацій колективного управління (ОКУ); - стан справ із законопроектом щодо внесення змін до Закону України "Про авторське право
... Читать дальше »
Вийшов друком черговий номер журналу "Інтелектуальна власність". На сторінках вересневого випуску можна ознайомитися зі статтями, в яких аналізуються окремі винятки з правил в авторському праві і суміжних правах; питання, пов'язані з охороною об’єктів інтелектуальної власності у збройних силах України та Росії; проблеми охорони прав на добре відомий знак для товарів і послуг тощо.
У рубриці "Актуально" читайте матеріал, присвячений слуханням у Комітеті Верховної Ради України "Ефективність застосування законодавства України і сфері авторського і суміжних прав".