Понедельник, 28.07.2025, 06:44
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта

Разделы новостей
Новости ИС в Украине [1189]
Новости ИС в мире [1517]
Конференции, выставки, семинары [420]
Интересные новости [57]
Новости ИС в Днепропетровске [67]

Поиск по сайту

Друзья сайта

Полезные ссылки

Главная » 2010 » Апрель » 20 » Семінар «Інтелектуальна власність та доступ до лікарських засобів в Україні»
Семінар «Інтелектуальна власність та доступ до лікарських засобів в Україні»
18:50
8 квітня 2010 р. у приміщенні Київського регіонального центру Академії правових наук України (м. Київ) відбувся семінар на тему «Інтелектуальна власність та доступ до лікарських засобів в Україні».

Захід був організований Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Академії правових наук України за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Уніфікація мінімальних стандартів охорони прав інтелектуальної власності в рамках СОТ безпосередньо вплинула на доступність лікарських засобів у державах-учасницях. Насамперед це обумовлено виробленням однакових підходів до об’єктів, що можуть одержати охорону як винаходи, обсягу виключних прав, що надаються, а також вимог до охорони «нерозголошуваних» даних, що стосуються фармацевтичної продукції.

Досі в Україні цим питанням не приділялось належної уваги. Проте характер непритаманних законодавству України положень щодо врегулювання відносин у сфері інтелектуальної власності та реєстрації лікарських засобів викликав потребу в нагальному вирішенні ряду практичних питань.

Зважаючи на це, основною метою семінару стало:
— забезпечення відкритого обговорення питань інтелектуальної власності з основним наголосом на захисті пріоритетів охорони здоров’я та надання навичок та знань щодо ефективного використання «гнучких положень» Угоди з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності представникам з галузі охорони здоров'я, а також іншим запрошеним фахівцям органів державної влади та громадянського суспільства;
— створення робочої групи з питань інтелектуальної власності та доступу до лікарських засобів, до складу якої мають увійти представники наукової спільноти, органів державної влади, громадських організацій, міжнародних організацій та люди, що живуть з ВІЛ.

У семінарі взяли участь представники Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України, Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України, Державного фармакологічного центру МОЗ України, Державного департаменту інтелектуальної власності МОН України, Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності АПрНУ, Міжнародного фонду «Відродження», Бюро ВООЗ в Україні, Програми розвитку ООН в Україні, Міжнародного благодійного фонду «Фонд Вільяма Дж.
Клінтона», Всеукраїнської мережі ЛЖВ, Науково-практичного журналу «Інтелектуальна власність» та міжнародний експерт з інтелектуальної власності ПРООН (Нью-Йорк).

Доповідачами у даному заході виступили фахівці Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності АПрНУ, Державного департаменту інтелектуальної власності МОН України, Державного фармакологічного центру МОЗ України, Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України, Всеукраїнської мережі ЛЖВ.

Семінар складався з двох секцій та дискусії з поточних проблем наявної в Україні ситуації щодо охорони інтелектуальної власності та забезпечення інтересів охорони суспільного здоров’я.

В рамках першої секції «Вплив правової охорони інтелектуальної власності на доступ до лікарських засобів: Міжнародні договори і українські реалії» були висвітлені наступні аспекти:
— Законодавство України у сфері інтелектуальної власності після вступу до СОТ (доповідач – Міндрул А.В., завідувач сектором авторського права науково-дослідного інституту інтелектуальної власності АПрНУ);

— Переговори щодо укладення договорів між Україною та ЄС та Україною і Європейською асоціацією вільної торгівлі (
EFTA): аналіз положень щодо охорони інтелектуальної власності в контексті переговорного процесу (доповідач – Шатова І.О., заступник начальника управління правового забезпечення промислової власності – начальник відділу організації захисту прав Державного департаменту інтелектуальної власності МОН України);
— Основні проблеми реєстрації лікарських засобів в контексті правової охорони інтелектуальної власності (доповідач – Баула О.П., перший заступник директора Державного фармакологічного центру МОЗ України);

Друга секція «Основні ризики для програм охорони здоров’я та кращі моделі захисту пріоритетів охорони здоров’я в новому законодавстві у сфері інтелектуальної власності» була присвячена наступним питанням:
 Поточні проблеми із АРВ-препаратами і потенційні ризики для національних програм, пов’язані із новими положеннями законодавства у сфері інтелектуальної власності (доповідач - Черенько С.О., голова Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам МОЗ України);
 Ризик обмеження доступу до АРВ препаратів у зв’язку із вступом до СОТ: проблеми сьогоднішнього дня (доповідач – К.Лєженцев, консультант з питань інтелектуальної власності та доступу до препаратів; радник Мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД, з питань закупівель).

В рамках подальшої дискусії учасники заходу сфокусували свою увагу на визначенні основних проблем і формуванні переліку заходів щодо захисту пріоритетів охорони здоров’я в контексті інтелектуальної власності. За результатами дискусії присутні фахівці відзначили важливість створення мультисекторальної робочої групи, діяльність якої була б спрямована на вирішення зазначених вище питань. Зокрема під час дискусії було обговорено проект положення про робочу групу з питань інтелектуальної власності та доступу до лікарських засобів, основними напрямками діяльності якої мають стати формування наукових рекомендацій та інших пропозицій щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері інтелектуальної власності та забезпечення доступу до необхідних лікарських засобів, обговорення найважливіших питань діяльності програм з ВІЛ/СНІД та ТБ та формування шляхів щодо зменшення цін на лікарські препарати, а також визначення напрямків діяльності в сфері удосконалення законодавства та підходів, що мають враховуватись при розробці нового законодавства України та взятті зобов’язань в рамках міжнародних договорів, які передбачають положення щодо правової охорони інтелектуальної власності.

Загалом, слід зазначити, що даний семінар став логічним продовженням такого заходу, як регіональна зустріч на тему «Доступ до основних лікарських засобів, ВІЛ та права інтелектуальної власності», організованої за програмою ОНН (ПРООН/ UNDP) щодо практики з ВІЛ/СНІДу та Інституту Відкритого Суспільства (OSI), яка була проведена у м. Києві 21- 22 вересня 2009 р., що в подальшому дозволить виробити відповідні шляхи державної політики та досягти балансу інтересів власників прав на об’єкти інтелектуальної власності з інтересами суспільної охорони здоров’я в Україні.

Источник: http://www.intelvlas.com.ua
Категория: Новости ИС в Украине | Просмотров: 548 | Теги: |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа

Календарь новостей
«  Апрель 2010  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Облако тегов

Рассылка новостей
Рассылки@Mail.ru
Новости интеллектуальной собственности в Украине

Случайные новости
Microsoft запатентовала новую систему контроля авторских прав
Очередной квалификационной экзамен для аттестации патентных поверенных
VIII МОСКОВСКИЙ МЕЖДУНАРОДНЫЙ САЛОН ИННОВАЦИЙ И ИНВЕСТИЦИЙ
V Всероссийская межвузовская конференция молодых ученых
Воровство помогает при кризисе идей
Про передачу прав на ОПВ
Конкурс 2008 среди организаций инновационной инфраструктуры
Инновационное развитие Украины сдерживают системные факторы
Науково-практичний семінар у Донецьку
Армения: национальные заявители подали 132 заявки на изобретения
В Ростове прошел семинар, посвященный проблемам интеллектуальной собственности
Держінвестицій сприятиме залученню японських інвестицій в Україну
Посібник ВОІВ з інформації та документації у галузі промислової власності
Україна - ЄС: Держінвестицій налагоджує співпрацю у сфері інновацій
Республике Башкортостан нужны новые идеи
Про передачу прав на ОПВ у листопаді
Проходить 17-та сесія Постійного комітету ВОІВ
В Иркутске открывается "Инновационный форум"
Право на песню
Юные ученые Киева награждены премиями
Власти запустят портал для общения с народом и оплаты госпошлин
Конференция “Информационно-телеКоммуникационные Технологии - 2008”
Реєстрація прав на ОПВ у квітні
Российское Авторское Общество получило государственную аккредитацию
Позади планеты всей. Украину поставили на 8-ое место с конца в мировом рейтинге по уровню развития ИТ в стране.
Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні проблеми інтелектуальної власності”
Реєстрація прав на ОПВ у березні
Генеральна угода про співпрацю
Постанова КМУ щодо УЄФА
8 февраля - День российской науки
Американские экономисты: право на интеллектуальную собственность тормозит прогресс
Авторские права и Интернет: 70 лет без копирования.
Симпозіум ВОІВ з управління ІВ державного сектора в області наук про життя
В Новосибирской области будут создаваться крупные научно-промышленные комплексы
Положения о патентных и иных пошлинах
Российская Федерация присоединилась к Договорам ВОИС
Семінар для науково-педагогічних працівників
Состоялось закрытие выставки «Инновации и инвестиции-2008»
"Круглый стол" по "праву следования"
В Саратове пройдет открытый Салон изобретений
Правительство Армении одобрило проект закона о фирменных наименованиях
Украина получила серебряную медаль Салона "Архимед"
Таджикистан присоединится к договору Всемирной организации интеллектуальной собственности по авторскому праву
V Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання та організаційно-правові засади співробітництва України і КНР у сфері високих
Чи загрожує нам параліч державної системи правової охорони інтелектуальної власності?
20-я сессия Постоянного комитета по законам о товарных знаках, промышленных образцах и географических указаниях
Комитет Думы поддержал введение лицензирования тиражирования программ для ЭВМ и баз данных
На договоре шапка горит
В России создадут национальный банк идей
На пост Генерального директора ВОИС получено пятнадцать кандидатур Женева, 13-02-2008
Проект Закону України "Про колективне управління правами на твори, виконання, фонограми, відеограми"
Постоянно действующая выставка инновационных проектов "Выставка инноваций "Республика идей"
У столиці України розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція "ІНТЕЛПРАВО УЄФА ЄВРО 2012"
Захист географічних зазначень у ЄС, практичний досвід
9% всей выпускаемой в Башкирии продукции является инновацией
В Женеві пройдуть консультації України про вступ до СОТ
Конкурс проектов "Ползуновские гранты 2008"
Реєстрація ОПВ у вересні
В Харьковской области будет создана промышленная зона
Вітання від Голови Держдепартаменту
Міжнародний бізнес-форум «Інтелектуальна власність + бізнес => формула успіху» стає щорічним
Комитет Госдумы по науке готовит поправки сразу к трем законам
Дослідницька зустріч з питань захисту географічних зазначень
Третье заседание российско-французской Рабочей группы по защите интеллектуальной собственности и борьбе с контрафактной продукцией
Законы о защите авторских прав мешают жить американцам
Товарам послана черная метка
Державна реєстрація авторського права
Конкурс совместных исследований российских и французских ученых
"Інтелектуальна власність в інноваційній економіці України"
Девятнадцатая сессия Постоянного комитета по законам о товарных знаках, промышленных образцах и географических указаниях
Заложен первый камень в основание нового здания ВОИС
В Беларуси к 2010 году доля инновационной продукции возрастет вдвое
Методика оцінки майнових прав інтелектуальної власності
Українські винаходи тікають за кордон
Договора ВОИС по авторскому праву
Митники, правоохоронці і бізнесмени обговорили питання захисту прав інтелектуальної власності
Поповнення у ФГК
Вышел второй выпуск вестника "Трансфер и коммерциализация технологий"
В Ростове-на-Дону прощел конкурс юных изобретателей
Египет сделает из Пирамид товарные знаки
Международная Программа обучения 2009 «Как заставить идеи работать – Стратегии устойчивого роста на основе инноваций»
И еще раз об авторских правах в Сети
Египет введет авторские права на изображения и копии пирамид
России разрешено создать в Интернете домен на кириллице
Армения и Китай подписали соглашение о технико-экономическом сотрудничестве
Проект змін до деяких законів України з питань інтелектуальної власності
В России появится новая организация, защищающая авторские права
В Госдуме вновь разрабатывается закон о регулировании Интернета
Конкурс инновационных проектов в области медицины и биотехнологии
Самый востребованный актив в условиях кризиса - интеллект
В музыкальном мире Евросоюза будет введена новая система менеджмента авторского права
В США ужесточат закон об интеллектуальной собственности
Создан департамент по науке и инновациям ЯНАО
О ходе Всеукраинского конкурса "Изобретение-2007"
З 2009 року європейський патент на винахід буде дійсним і в Молдові
В Казахстане реализуется проект "Коммерциализация технологий"
Члены ЕБА просят Еврокомиссию помочь решить проблемы в сфере интеллектуальной собственности
Про передачу прав на ОПВ
ИНФОРМАЦИОННЫЙ БЮЛЛЕТЕНЬ МСП ВОИС
В Зеленограде будут созданы благоприятные условия для развития инноваций
Обнинск: завершилась программа обучения малых инновационных предприятий

Статистика
PR-CY.ru Web Optimizator
Сегодня на сайте были:

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Copyright dp-patent © 2025Сайт управляется системой uCoz
Контакты: тел: +38 (066) 184-32-07, dppatent@gmail.com